Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hím hullámos papagáj jobban...

A hím hullámos papagáj jobban szereti a petrezselymet,illetve zöldségeket mint a tojó?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre mintha a fiú madár jobban enné a zöldségféléketmíg a lány inkább a magvakat.Vagy ez személyiség és ízlés kérdése?

2020. nov. 5. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan a petrezselyemmel, mert nagy mennyiségben vese károsító hatású.

Szoktatás kérdése. A tojónak is ennie kell zöldséget, gyümölcsöt, állati és növényi fehérjét, különben vitamin hiányos lesz és legyengül az immunrendszere. Próbálkozz többfélével, sok mindent ehetnek. Mennyire szelídek? Kiengedésnél próbálkozz. Szeretik azt enni, amit a gazdi. Ezzel el lehet érni, hogy rászoktasd, hogy megegye.

2020. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Petrezselymet tényleg csak alkalmanként adj nekik, ugyanez igaz a salátára, mivel nagyon méregteleníti a talajt és eltárolja.

Az meg nagyon változó lehet, hogy melyik mit eszik meg. Általában a tyúkhúr (a fehér virágú, ha kék/vörös az nem az) vagy a gyermekláncfű levele bejön nekik.

Én ezeket szoktam adni nekik (annyira nem figyelem melyiket szeretik jobban, mert 10 darab van a röpdében :D ):

alma, körte, (magjuk mérgező!),

fűzfa levele ágastól,

sütőtök,

cékla,

uborka,

répa (oxálsav tartalom miatt ez is alkalmanként),

cukkini,

paprika magtokja/húsa (a zöld részét levágva, mérgező).

Legutóbb a karfiollal kísérleteztem azt csak csipkedték, de egy próbát megér.

Télre szoktam neki csíráztatni szotyit és kölest, ha nagyon nincs mit adni nekik.

2020. nov. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Petrezselyem? Nálam a sárgarépa levelét és a tyúkhúrt imádták.
2020. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!