Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Illóolajos párásítótól lesz...

Illóolajos párásítótól lesz baja a hullámos papagájnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék 2 hullámos papagájt a közeljövőben és van egy illóolajos párásítóm amit napi rendzserességgel használok ezért érdekel. :)

2020. nov. 11. 22:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

És ha olaj nélkül használom?

Egyébként napi 6-8 cseppet szoktam tenni ami kifejezetten jo hatassal van az emberre. Amit linkeltél, a legutolso részben is írja.

2020. nov. 12. 08:28
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

#6-os vagyok. Tessék, még egy cikk:


[link]


Illóolaj nélkül sem egészséges a magas páratartalom :


[link]


Meg fog jelenni a penész a szobádban, pláne az őszi-téli időszakban, ami szintén veszélyes rád és a madarakra nézve is. Ha folyamatosan párologtatsz, azt szellőztetéssel sem tudod helyrehozni.

2020. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12%

Le a kalappal előtted hogy becsülettel linkelgeted a cikkeket de remélem nem haragszol meg ha többet nem fogok elolvasni belőlük. Ez a kettő megint, amit mutattál...Ezeket nem olvasod el, csak küldöd?:)


Az elsőben egy szó sincs a párologtatott (belélegzett) illóolajok negatív hatásairól, arról szól a cikk hogy ha szájon át alkalmazod vagy magadra kened akkor milyen komplikációk léphetnek fel, mire kell vigyázni. Nem erről van szó, hanem arról hogy mi van akkor ha belélegzed. Nem fogja a papagájt illóolajjal itatni, tehát ez nem válasz semmire. A második pedig a párás levegő negatív hatásairól szól, illóolajról egy szó sem esik benne. Egyáltalán nem biztos hogy aki otthon illóolajat párologtat annál veszélyes mértékben párás a levegő miatta, ergo ennek a cikknek sincs köze ahhoz amiről beszélünk. Pláne most, hideg időben, amikor amúgy is szárazabb a levegő. Meg hogy jön ide a penész? Illóolaj = penész?


Az a baj hogy az interneten gyakorlatilag mindent, és annak az ellenkezőjét is meg lehet találni, tehát ha nem kritikusan állsz hozzá a kapott információhoz hanem csak egy olyan írást keresel ami a saját (szubjektív) véleményedet alátámasztja, és bőven fogsz ilyet találni, akkor nagyon könnyen félre tudod vezetni saját magad. Mert hajlamosak vagyunk ezeket az információkat kész tényként elfogadni magunkban anélkül hogy a magyarázat elemei logikusan kapcsolódnának egymáshoz, logikusan következnének egymásból. Itt is ez a baj.

2020. nov. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13 Te most komolyan ennyire...? Azt ugye tudod, hogy nem neked linkeltem? Látom a kötekedés megy, de az értelmezés nem. Tudod mit jelent az, hogy párásító? Megemeli a szobában a páratartalmat. Ha túl magas a páratartalom (folyamatos párásítás mellett pláne), megjelentik a penész. Nem vitázok veled, remélem szebb lett a napod attól, hogy azt hiszed, neked van igazad és ezért leosztottál. 😉
2020. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os.

Nem csak a végletek léteznek. Senki nem beszelt tul magas paratartalomrol. :)

2020. nov. 12. 16:05
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Ezen nincs mit szépíteni, ha folyamatosan párologtatsz, akkor túl magas lesz a páratartalom, ami penészesedést okoz.
2020. nov. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
19%

Ma valahogy mindenki annyira kvára hisztis, hogy csak reménykedni tudok, hogy élve hazajutok a kocsimban.

60%-ig párologtass. Nem kell bele illóolaj max heti 1-2x. Azért szereted mert gondolom jó az illata. De inkább szellőztess naponta és takaríts, moss fel, akkor nincs szag.

A nagyon száraz levegő-ami ált.a panelekben van-károsabb mint a párásabb.

A papagájt ne engedd ki mikor nyitva van az ablak. Macska ne legyen, ablakokra függönyt. 15 foknál ne legyen hidegebb helyen. Olvass utána a tartásának.

2020. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17-es. Nagyon köszönöm, végre valaki normális.
2020. nov. 12. 18:12
 19/20 anonim ***** válasza:
A "kolléga" össze-vissza beszél mindent, az sem tűnt fel neki, hogy a linkeket nem én küldtem be, én egy másik válaszoló voltam.
2020. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Én attól nem leszek hülyébb, hogy a válaszom alatt milyen értékelés van.
2020. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!