Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kertünkben halva találtam 3...

Kertünkben halva találtam 3 madarat, sértetlenül a földön. Mi okoz ilyet szerintetek? Megdöbbentem.

Figyelt kérdés
2020. dec. 29. 20:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom sajnos. Én egy útszakaszon oldalt az út mellett, az erdőszélén hallott egerészölyveket találtam, egymástól kb.3-4 méterre. Nem tudom mi okozza ezt, de engem is érdekelnek a további válaszok.
2020. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Esetleg betegség, belső vérzés vagy mérgezés ?
2020. dec. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
5%

Csak egy tipp. Nem biztos, hogy ez a nyerő.


Anyád kiment a pijacra, hogy vegyen újévre némi húst. Szrányast nem vehetett, vett hát kígyót-békát-marhát, majd mikor mindezeket elkezdte elpakolni a mélyhűtőbe, megjelentek a konyhaablakban a MADARAK.


Oszt' történt valami varázslat, a húsfélék a mélyhűtőbe bekocogtak, a szárnyasok mega földre lepotyogtak.


izé


BUÉK

2020. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%

szárnyast ugyanis azért nem vehetett, hogy nehogy elkaparják a szerencséjét.


persze, ha olyan madarakat láttál, melyeknek nem volt lábuk, akkor tovább kell nyomozni

2020. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Melyik település?

Más nem jelezte ezt a környéken?

2020. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Nincs magasfeszültségű vezeték a környéken?
2020. dec. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

1! Ha az egerészölyvek egymás mellett voltak, akkor 90% hogy mérgezés. Ez hatósági ügy, próbáld meg felidézni hol volt pontosan, jelentsd a rendőrségnek, mert bűncselekmény.

Egy ölyv eszmei értéke 25000 ft, ezen kívül természetkárosítás.

Ha pl.egy rétisas is evett a méregből, az ő értéke már 1000000 forint.

Tehát nem játék.

Kérdező, sajnos nem tudom. Azt sem tudom hova lehetne fordulni ezzel. Az MME esetleg, bár onnan mindenkit elhajtanak, hogy "érdemben" ezzel ők nem tudnak foglalkozni. De egy próbát megér

Nagyon rossz éve van a madaraknak, több sikertelen mentésem volt idén mint az elmúlt 5 évben..

2020. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
1: Mikor, hol?
2020. dec. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem most volt, hónapokkal ezelőtt. Párom szerint, biztos elütötték őket autóval. Na de nem egy volt! Ez Somogy megye, két település között, az erdős, fasoros részén. Csurgóhoz közel.
2020. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Orvvadászok vagy felelőtlen barmok kiraknak mérget rókáknak, rágcsálóknak, ragadozóknak (mert elkapják a hobbi-galambjaikat és ezért idegesek) ők tudják minek. Megtalálja néhány ragadozómadár, görcsök és kínok között elpusztulva fekszenek körülötte. Minél kevesebbet evett, minél nagyobb madár-annál messzebb jut el és ott múlik ki.

Ez egy nagyon komoly probléma az országban. A büntetés is komoly, ha megvan a tettes, akár 5 évet is kaphat+ a több millió forintos kártérítés.

Kérlek járjatok nyitott szemmel, ha hasonlót láttok, az nem tömegbaleset, hanem mérgezés. A méreg bekerülhet az emberi szervezetbe is, ha pl.fácánt mérgeznek meg. A csalétek veszélyes, bőrrel érintkezve is-általában növényvédő szereket használnak, pl.karbofurán, ami már eleve illegális európában. Azonnal fotót kell készíteni a helyszínről. A legtöbbet talán Dr. Déri János foglalkozik ilyen esetekkel, van rutinja, a Madárkórházat érdemes felhívni a további teendők miatt. Ha valamelyik madár életben van, nagyon gyorsan cselekedni kell, ha ellenanyagot kap, megmenekülhet. Szóval mindenképpen a Madárkórházat kell hívni, vannak önkénteseik, összeköttetéseik az ország egész területén.

Itt egy hasznos cikk:

[link]

2020. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!