Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért zavar engem annyira, ha...

Miért zavar engem annyira, ha madárrajt látok repülni viharos időben?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta valamiért leírhatatlan félelmet érzek mikor meglátok madarakat csoportosan repülni, sokszor viharos időben látom és akkor még az ég színe is dob rá az érzésre. De nem csak viharos időben érzem ezt, hanem úgy általában is. Nálunk mostanában télen előszeretettel járnak a lakásunk előtti füves részre csipegetni és tömegesen kárognak, repülnek és elfolyt ilyenkor ez a fura érzés, mintha valami rossz történne majd. Lehet ennek az oka, hogy régen valamilyen madaras horror filmet néztem meg ami nagyon megmaradt bennem és emiatt valamiért félelmet érzek? Nem pontosan félelmet hanem ez a kétségbeesés, nyomasztó, mintha valami rossz történne érzés fog el ekkor. A filmből igaz, csak egy jelenetre emlékszem, mikor jöttek a fekete madarak és megtámadták a lakókat, valami ijesztő volt csak nem emlékszem a nevére. Régen láttam. 23L

2021. jan. 25. 15:38
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
20.Sokan itt olyan szépen és összeszedetten tudnak hasznos válaszokat írni, míg jönnek azok akik benyögik gyorsan, hogy "Menjél pszichológushoz, ez nem normális" azt le is tudták minden féle magyarázat nélkül meg oké, hogy leírják nem normális de indokot nem adnak, hogy miért nem az :D..Mindenkinek vannak ilyen félelmeik de ezekkel még nem kell egyből dokihoz rohanni hogy jajj ez nem normális..:)
2021. jan. 26. 00:30
 22/26 anonim ***** válasza:
Persze. Én még felnőttként is félek a villámoktól, de nem fogok ilyen semmivel szakemberhez rohanni.
2021. jan. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Popper Péter mesélte egyszer: volt egy páciense, kamasz srác, életképtelenné tette a félelme attól, hogy megbukik. Mivel annyira félt ettől, hogy felelésekkor egy árva szót sem tudott kinyögni, egyre közelebb állt hozzá. Aztán valahogy átkecmergett. Popper megdícsérte, majd megkérte, hogy tegyen meg neki egy szívességet: jövőre bukjon meg valamiből. A srác elképedt, de megcsinálta. Történelmet választotta, mert abból volt a legjobb, minden órán jelentette, nem készült. Megbukott, majd ősszel elment pótvizsgázni, sikerrel. Szembenézett azzal, amitől rettegett, nem történt semmi, ment tovább az élet. Tökéletesen gyógyultnak nyilvánítható.

Ha megismernéd a pl. a varjakat, mikor mit jelent a repülésük, másképp néznél rájuk. Hóesés, nagy hideg előtt pl. nagy csapatba verődve viszonylag magasan keringenek, vitetik magukat a széllel, tőlük tudom meg az időjárást. Vagy például temetni is szoktak. Ha meghal egy társuk, csendben ráereszkednek egy fára fölötte, ülnek szótlanul, majd hirtelen egyetlen hang nélkül elrepülnek mind.

Madármentéssel foglalkoztam, azért is nézem minden nap ezt a topikot. Több mentett varjam volt már, fantaasztikus személyiségek, de mindenképpen inteliensebbek, kedvesebbek, kevésbé unalmasak mint itt a gyakorin a fele társaság.

2021. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
22.Megkérdezhetem miért félsz tőlük? :)
2021. jan. 26. 12:34
 25/26 anonim ***** válasza:

22-es vagyok, bocsi, hogy csak most kerültem ide vissza! :)


Igen, és valahogy én is úgy vagyok a villámokkal, mint te a madárrajjal. Félek tőle, de valahol gyönyörűnek tartom a jelenséget magát. Lakásban nem félek, de szabadban borzalmasan, szinte biztos vagyok benne, hogy belém fog csapni a következő, hiába tudom, hogy ez lakott területen jóformán a kizárt kategória, ez valami zsigeri dolog. Pedig tudtommal semmi trauma nem ért, még csak filmet se néztem ilyennel, szóval nem tudom, mi válthatta ki.

2021. jan. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én azt a Hitchcock filmet nem tudtam megnézni, pedig felnőttként terveztem, hiszen annyira ismert, hogy akkor lássuk, mi is ez. Régóta vagyok madártartó, talán ezért volt bennem egy ilyen gát, hogy nem akarom a madarakat ilyen oldalról látni, ahogyan ábrázolják, még filmben sem.

Lehet, hogy akkora hatással volt rád gyerekkorodban az a film, hogy maradt benned egy ilyen reflex reakció. Próbáltad felnőttként újranézni?

2021. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!