Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítséget kérek. Pannonhalmán...

Kochuey kérdése:

Segítséget kérek. Pannonhalmán egy ablakban találtunk egy sérült galambot. A csöre sérült, nagyon szelid. Lábán egy műanyag kék gyürű van. Semmilyen információ nincs a gyürűn. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

#kék gyürűs galamb
2021. jan. 31. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérdezzétek meg a legközelebbi állatkertet, vagy madárvédelmi egyesületet, vagy vigyétek állatorvoshoz. Valószínűleg postagalamb, talán hazatalál. Adjatok neki enni inni.
2021. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Két önkéntest találtam a Madárkórháztól a környéken, Mór és Nagyesztergár helységekben. Privátban elküldtem az elérhetőségüket.

Legjobb lenne, ha Székesfehérvárra vagy Sukoróra kerülne a Vadmadárkórházba (ha arra jársz, mindenképp náluk lenne jó helyen).

Attól függ, merre laksz. Elküldöm a Madárkórház országos lefedettségét is.

[link]

Galambot ne vigyél állatkertbe, nemzeti parkba, ragadozómadár-mentőhelyre, mert jobb esetben nem fogadják, rossz esetben fogadják és..kinyírják.

Főtt búzát lehet neki adni (max.1 percig főzni), ami puhább, könnyebben emészthető.

Mivel nincs gyűrűszáma, nem tudunk rákeresni a gazdájára. Ha tudod, vedd magad mellé, nagyon kedvesek tudnak lenni, jó háziállat. Ha meggyógyul, lehetséges, hogy elszáll. Én is több postagalambon segítettem már.

2021. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!