Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normális, hogy egy nagy...

Normális, hogy egy nagy ragadozó madár ilyen közel enged magához?

Figyelt kérdés

Tegnap épp egy földúton bicikliztem ami a Duna mellett megy (lényegében egy árvízvédelmi töltés tetején), a legközelebbi lakott terület olyan 1-2 km-re volt onnan. És egyszer csak az út szélén megláttam, hogy mozog valami nagy dolog, amint közelebb értem megláttam, hogy valami ragadozó madár. Még mindig nem tudom mi lehetett pontosan, utólag rákeresve egy egerészölyvre vagy egy barna kányára hasonlított legjobban.

Csak ott volt a földön, nézegetett, nem úgy tűnt, mintha lett volna nála valami. Ott voltam tőle kb. 4-5 méterre legalább 5 percig, nekiálltam fényképezni, videózni, de még mindig teljes nyugalomban csak ült a földön és nézegetett. Eszembe jutott, hogy lehet hogy sérült, ezért elkezdtem közelebb menni hozzá, de mikor 2 méterre voltam tőle kb. akkor rámnézett és inkább visszafordultam, mert ezért eléggé ijesztően nézett ki a csőre meg a karmai.

Ez után mentem tovább biciklivel, kb. 20 perc múlva mentem el ugyan ott, addigra már nem volt ott.

Szerintetek normális, hogy ilyen nyugalomban és ilyen közel engedett magához? Mit csinált volna, ha még közelebb megyek?


2021. febr. 21. 14:23
 1/3 A kérdező kommentje:

Kép és videó (eléggé rossz a minőség, előlapi kamerával csináltam mert a hátlapi el van romolva):


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=L5d53k6OelM&feature=youtu.be

2021. febr. 21. 14:30
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Egerészölyv volt valószínűleg és a zsákmányán állt, amit nagyon nem akart otthagyni. Jártam már én is így, az elrepült, odamentem és egy fiatal nyúl volt leterítve a fűben.
2021. febr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonló esetben hívd a madárkórházat, ők remélhetőleg adnak útmutatást.

[link]

A szárnyát kissé lógatja a képen, bár nem tudom, hogy lehet-e baja.

Ha ragadozómadár ennyire közel enged, nem mozdul, fenn állhat a sérülés/betegség.

2021. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!