Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Feketerigó emiatt otthagyja a...

Feketerigó emiatt otthagyja a fiókáit/fészkét?👇

Figyelt kérdés

A fáról le kell vágnom egy ágat, de a közelében van fészek/odú, nem esik baja vigyázok rá, de ha meglátja a rigó, hogy ott ténykedek a lakhelye körül, nem fog e elköltözni?


Nem szeretném ha elhagyná!



2021. ápr. 16. 05:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Remélem nem jönnek,
2021. ápr. 16. 09:06
 12/17 A kérdező kommentje:
Majd megegyezek velük remélem!
2021. ápr. 16. 09:07
 13/17 anonim ***** válasza:
97%

A rigó fészekhagyó, rölképessége előtt elhagyja a fészket a fióka. Tojás van vagy fióka?

Mennyit tudsz várni?

Ha jönnek a villanyosok, mindenképpen inkább te vágd le.

Köszönöm a nevükben is, hogy így aggódsz a madárkákért:)

2021. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem fogja elhagyni, a rigó nagyon intelligens állat, volt hozzájuk szerencsém mikor gyümölcsöt árultam. Ügyesen lopnak. :)

A fiókáját azután is eteti, ha az kiesik a fészekből.

Vágd le az ágat, de próbálj nem sokáig ott tevékenykedni, mert ha egy napig ott szórakozol lehet lelépnek, fene tudja.

2021. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

6-os ha olvastad a válaszát a kérdezőnek, írta, hogy az ÉMÁSZ nem lesz kecses, ő meg meg tudná oldani, hogy akkor szedi le az ágat mikor a rigó éppen nincs otthon, magyarán amúgy is szerintem most ez az idő megzavarta őket is, és szerintem még nem költenek hiszen április közepén is havazott. Áprilisban inkább még csak a fészket építi a tojó, költési idő leginkább májustól van. A MME videóiban is a legkorábbi költés májusi dátummal van. Amúgy is a rigóra jellemző, hogy többször elővigyázatlan a fészek építés terén, és emiatt gyakran vándorol fészek helyet keresve.


Kérdező szerintem úgy ahogy írtad, hogy hogy csinálnád, előzd meg az ÉMÁSZ-t ha nem veszélyes rád nézve, ha igen inkább akkor bízd az ÉMÁSZ-ra.

2021. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%
Vágd le gyorsan. Nem lesz semmi baj. A rigó van ennyire rugalmas.
2021. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
48%
Na sikerült? Mi a helyzet a rigókkal?
2021. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!