Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kanári: Ha a tollciszta műtét...

Kanári: Ha a tollciszta műtét után 1-2 hónappal ugyanúgy tollcisztás a madár, mi a teendő? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon hálás lennék a hozzáértők tanácsáért. Idős szüleimnek van egy 5 éves kanárija. Mivel a vedlés rendszeresen közel fél évig tartott nála és a kinövő tollak nem tudtak kibújni és tollciszták keletkeztek, így elvitték őt egy egzotikus állatorvoshoz. Megműtötte őt altatásban, de 1-2 hónap múlva újabb ciszták keletkeztek. (Több és nagyobb, sokkal kiterjedtebb helyeken, mint amik addig voltak.) Ekkor mondta az állatorvos, hogy a tollciszta ezek szerint örökletes nála, mert az inkorrekt tenyésztő simán szaporított ilyen egyedeket is. Azt is mondta, hogy nem tud vele mit csinálni, mert pár havonta nem lehet megműteni a madarat.

Vajon mi a megoldás ilyenkor? Tényleg nem megműteni többé és nézni, hogy a ciszta hatalmasra nő? A madár egyébként még mozgékony, jókedvű. Nagyon szeretnék segíteni neki!

Kedves hozzáértők! Mi a teendő ilyenkor?



2021. ápr. 20. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Pest megyében volt?
2021. ápr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudna segíteni valaki? Köszönöm.
2021. ápr. 23. 20:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el másik egzós dokihoz is. Exopet, Pazár Péter. Ha ő nem tud segíteni szegénykén, akkor senki.
2021. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen, az Exopet-be vitték szüleim, csak nem Pazár Péterhez (mert hozzá lehetetlenség volt belátható időn belül bekerülni), hanem a rendelőn belül egy másik állatorvoshoz. Egyébként Pazár Pétert egy állatorvos ismerősöm is ajánlotta, csak tényleg valami brutál várólista után lehetett volna hozzá bekerülni.

Szóval a rendelőben dolgozó másik állatorvos mondta, hogy nem tud vele mit csinálni. :(

Amit tiszteletben tartok, csak nem tudom, mennyire megoldás most az, hogy szüleim ölbe tett kézzel nézzék, ahogy fél teniszlabda nagyságúra nő a madár háta a ciszták miatt. :(

2021. ápr. 23. 23:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most hozzá kellene időpontot foglalni ASAP. Ha nem lehet mást tenni, akkor nem tudom. Jobbat én sem tudok.
2021. ápr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Próbáljatok meg bejutni hozzá valahogy. Akár "hálapénzzel", akár mobil szám megszerzésével, vagy a recepción üzenet hagyással. Ő a legjobb madaras orvos, tényleg csak ő segíthet, ha még menthető.
2021. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Írtam neked privátban. Kérlek, nézd meg. Köszönöm!
2021. ápr. 25. 12:31
 8/14 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy "neked", hogy a 3, 5, 6. válaszoló feltételezem, ugyanaz a személy. :) A 6-nak írtam.
2021. ápr. 25. 12:33
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Olvastad a levelemet?
2021. ápr. 28. 15:44
 10/14 anonim ***** válasza:
én az 5-ös vagyok nekem nem írtál. Mi lenne a probléma?
2021. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!