Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Csalogány (mert most már...

A Csalogány (mert most már tudom) hogy ők az a madárkák, akiket késő este ill. éjjel hallhatok, miért éjszakai madarak? Olyan jó hallgatni őket. Ugyanúgy élik életüket, mint pl a Feketerigók nappal? De ha jól tudom, a Hím fülemüle is aktív éjjel.

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom miért éjszakaiak, viszont én is minden este hallom őket... most éppen nyitva az ablak, kintről jó hűvös levegő jön be, csiripel a madár, meg a tücsök is... már csak béka kellene :P
2012. máj. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú, épp tegnap éjjel hallgattam őket én is, most akartam megkérdezni, melyik ez a madár. Köszönöm!:) Miért is nincs zöld kéz a kérdésre?:D
2012. máj. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a csalogány, avagy fülemüle egész éjjel énekelni szokott (de egyébként nappal is). A feketerigós példát nem igazán értem, a legtöbb madár nappal aktív.
2012. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


A fülemüle = csalogány éjjel énekel. De nappali madár ugyan úgy, hiszen a területét őriznie kell. Néha alszik :)).

A többi madár csak nappal aktív (kivétel az éjszakai baglyok, lappantyú stb), éjjel alszik. Különben tegnapelőtt voltam a szőlődombokhoz sóskát szedni, és énekelt a fülemüle 19:00 órakor. Nem csak éjjel énekel.

2012. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat.A feketerigó-s példa spontán jött.Hisz a feketerigónak a nappali életét említve kérdeztem hogy ugyanúgy aktívnak tünt a fülemüle(be nem állt a szája)Szeretetre méltó kis apróságok:)
2012. máj. 2. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!