Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért mászkál állandóan a...

Miért mászkál állandóan a hullamos papagajom ? Elkepzelheto hogy mind2 hím?

Figyelt kérdés
Most raktam őket egy nagyobb ketrecbe. Van bent egy színes játék is nekik egy tükrös amire rá tudnak ülni. Az egyik állandóan maszkal olyan mintha belenne zsongva. Ki szoktam őket engedni repülni ma is voltak kint. Hím papagajrol van szó. A másik kérdésre pedig hogy a másiknak az orránál ilyen fehéres kékes nem rég esett le neki ilyen barnás rózsaszínes réteg az orrarol elvileg egy lányt egy fiút vettem. Csoroznek is amúgy.
2021. máj. 19. 12:11
 1/1 anonim válasza:

Lehet hogy csupán izgatottak az új ketrecükben, és még meg kell szokniuk. Lehet hogy a mászkálós papagájodnak az előző ketrec tetszett jobban, ott volt egy stabil pontja, amit szeretett, és átkerült egy másik kalitkába, ahol nem találja a helyét. (Az én papagájomnak is van egy ilyen helye, ami nélkül pl. nem tud elaludni) De ez lehet fordítva is, hogy pont hogy szereti a ketrecet, és újabb kedvenc ülőhelyet keres. Ez attól függ mennyi ideje van az új kalitkában.


Ami a játékot illeti, szerintem vedd ki a tükröt! Igaz, 2 papagájod van, de előfordulhat hogy az egyik felfigyel a tükörképére, elkezd neki "beszélni", és ha látja hogy nem szól vissza, meg is őrülhet. Hallottam már ilyet. De természetesen ez nincs mindig így, az én papagájomat például nem érdekli a tükörképe. Szóval szerintem vedd ki a tükröt, de ha már egy ideje ott van, s nincs belőle baj, ott hagyhatod. Ez csak egy javaslat.


A kérdés hogy lehet-e mindkettő hím, szerintem előfordulhat. Állat kereskedésből vetted, vagy tenyészettől a madarakat?


Ezt kicsi korukban nagyon nehéz megállapítani, hogy milyen neműek lesznek, mert ugye az orrukon lévő szaru hártya (azt hiszem ez a neve, de ez nem fontos) csak később színeződik be.

Ezért a tenyésztők/eladók csak azt tudják mondani hogy "nagy valószínűséggel". Azok alapján amiket írtál, inkább egy hímről és egy nőstényről lehet szó.

2021. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!