Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik márka az amelyik nem...

Melyik márka az amelyik nem penészes kölest árul?

Figyelt kérdés

Vettem a Tescoba Panzi fürtös kölest, és szembesültem vele hogy ez bizony penészes...

Honnan tudok venni egészségeset?


Nem ez a fő táplálékuk, változatosan étkeznek, de a köles nagyon jó jutalom, könnyen szelidultek vele, úgyhogy nem akarom ezt a finomságot elvenni tőlük



2021. jún. 2. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A Panzi sem árul penészeset. Kifogtál egy olyat, ami tárolás közben penészesedett be. Van ilyen.
2021. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már minimum 4x vettem ilyen kölest, az összes úgy nézett ki mint a mostani, és ma tudtam meg hogy az nem a héja rajta hanem penész.. :(

Eddig a madaraknak semmi bajuk (3 honapja kapták ezt) , de nem kockázatok, így kidobtam.


A tárolás :

Legközelebb akkor tegyem egy pl tejfeles dobozba, és gondolom ne a zacsiban tartsam, ugye?

2021. jún. 2. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Viszonylag hűvös, nem túl párás helyen tartsd, ne érje túlzott napfény és bontsd ki a zacskót, mert könnyen befülled. A tárolása nem csak rajtad múlik. Akár hónapokat állhat például a Tesco raktárában is, ami elég neki ahhoz, hogy bepárásodjon és megpenészesedjen. Mielőtt a madarak elé rakod, ajánlott megmosni, bármilyen márka, de be is lehet áztatni kicsit, úgy kevésbé szóródik szét, mikor eszik.
2021. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne Tescoban vedd, ha frisset akarsz akkor inkább egy Fressnapf-ot látogass meg.
2021. jún. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Akár a sarki kereskedésben is vehet, nem az a lényeg hogy hol veszi. Vagy a Panzi hibázott, vagy a Tesco, vagy az áruszállító autó, esetleg átpakolás közben megázott, vagy alapból vizes, túl friss volt, mikor csomagolták és abból a szériából kerülhetett akár a Fressnapf-ba is. Magkeveréknél is van ez így, vagy mikor kukacos... Arról sem feltétlen a gyártó, vagy a kereskedő tehet. Nem kell túl gondolni, megesik az ilyen. Máskor ültesd el, hátha még csíraképes.
2021. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, elültettem úgy, hogy lemorzsoltam (vagyis próbáltam) a penész nagyját. Remélem hoz egy kevéske hajtást
2021. jún. 3. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!