Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezt melyik szervezet tehette...

Ezt melyik szervezet tehette a madarakkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

A sztori: A tél vége körül fészkelni kezdett az alföldi birtokunkon egy parlagi saspár. Ezen folyamat - feltételezem - megzavarása céljából vadriasztó fényes szalagokat dobáltak fel valakik a fészek körüli fákra és arra a fára is, ahol a fészek megépült. Kérdezni szeretném, hogy kik tehették ezt és milyen célból és hogy ez legális tevékenység volt-e a részükről?

Első tippem: a területet használó vadásztársaság, hogy védje a nyulaikat. Második tippem: a helyi természetvédelem (pl. MTE), hogy máshol szerették volna, hogy fészkeljen a saspár. Harmadik tippem: a szomszédos tanya gazdája, hogy védje a haszonállatait.

Kérdésem, hogy valójában kiknek áll érdekében ezen állatok fészkelésének megzavarása? (Mondjuk ez sikertelen lett, az én nagy örömömre..)



2021. júl. 17. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Inkább a természetvédőkre tippelnék, a vadászok egyszerűen belelőttek volna a fészekbe vagy lelövik/megmérgezik a sast, a gazda is megmérgezte volna őket vagy kivágja a fát.
2021. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettőt nem tartom valószínűnek, szerintem ők kevésbé beavatkozósak, és profibbak.

Az 1-es válaszolónak: azért az szép lenne, ha a szomszéd (azaz a Kérdező) birtokán vágná ki másvalaki a fát... :-)

2021. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon érdekel (engem érdekelne), akkor a helyedben megpróbálnék telefonon elérni valakit az első-második helyen említett két szervezettől. Ha nem ők csinálták, akkor is lehet, hogy képben vannak ilyen ügyekben.
2021. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyi nemzeti parknak jelezd, hogy valaki zavarni akarja a költésüket, ők intézkednek.
2021. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ha nagyon városi vagyok a kérdésemmel, de a parlagi sas az hogyan zavarja a haszonállatokat? Elviszi a tyúkot, vagy mi? (a tehenet, gondolom, nem.)
2021. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#2: "Az 1-es válaszolónak: azért az szép lenne, ha a szomszéd (azaz a Kérdező) birtokán vágná ki másvalaki a fát"


No akkor te szerencsésebb vidéken laksz, mint én, ahol komplett erdőt is loptak már el :-/ Az a birtok valami félreeső, nyugis helyen lehet, ahol nem járnak emberek, különben nem fészkelnének oda a sasok.

2021. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-re. Szerintem a kisnyúl az egyik fő eledele a sasnak (volt szerencsém többször is megfigyelni, ahogyan levadászta őket, majd vitte a fiókáinak a fészkükbe), tehát minden hasonló méretű haszonállat is potencionális zsákmányállatául szolgálhat a számukra (csirkre, kacsa, liba, galamb, stb.).

Legutóbb galambbal láttam akcióban. (Más téma, de ami a napokban kissé meglepett, hogy pl. a vörösvércse még a seregélyt is igen veszélyes módon betámadta.)

2021. júl. 17. 14:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyeneket észlelsz, azonnal értesítsd az illetékes nemzeti parkot. Én már 2x tettem, kivizsgálták az ügyet, válaszoltak, hivatalos jelentést küldtek emailben.
2021. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!