Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetnék még, hogy a...

Mit tehetnék még, hogy a törpepapagájaim megbízzanak bennem?

Figyelt kérdés

Már kb két hete hoztuk el őket. Viszont külön, egyiket szombaton a másikat hétfőn. Az első papagájom nagyon félős (hím). Szerintem azért mert halgattam a nővéremre és oda tartottam a kezemet a hintája alá így kénytelen volt beleugrani a kezembe. Lehet akkor olyannyira megijedt, hogy nem tudom visszaszerezni a bizalmát. Maximum nagyon nehezen. Azóta ő inkább elhúzódik ha oda tartom a kezem. Viszont a másik (tojó) papagáj már vett ki például almát is a kezemből, de utána megcsípett, akkor nem erősen. Inkább csak kóstólgatta a kezem, viszont ma betartottam a ketrecükbe a kezemet kölessel tele és két darabot elvett de utána úgy belecsípett a kezembe hogy ott maradt a nyoma. S ezt nem értem, hogy ha már el merte venni a kezemből akkor mégis miért csípett meg?


Egy másik kérdésem is lenne! Hogy, hogyan tudnám őket kézhez szokatni? Mert nem nagyon érdekli őket a kezem. Sokszor rá se néznek csak ha nagyon közel tartom hozzájuk. Persze kajával rakom oda, például kölessel vagy gyümölcsökkel. Remélem nektek van más tippetek hogyan tudnám a kezemhez szoktatni mind a kettőt! Előre is köszönöm szépen a válaszotokat!😊



2021. aug. 23. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
2 hete vannak nálad, mégis mit vársz? Hónapokba telhet. Teljesen normálisan viselkednek. A kalitkába ne nyúlkálj, engedd ki őket repkedni és ott kezd el a szelidítést. Ne tegyél hirtelen mozdulatot, legyen a kezedben valami finomság és legyél türelemmel. Millió kérdés van itt az oldalon a szelidítésről. Időt és türelmet igényel, ne erőszakoskodj velük, mert az többet árt, mint használ. Az sem mindegy, hogy tenyésztőtől vannak és minimum félig kézszelídek vagy kereskedésből és soha nem szoktatták őket kézre.
2021. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan kifinomult, mondhatnám emberi érzelmeket, mint bizalom, ne várj tőlük. Jó esetben nem félnek tőled. Ha azonban kis helyen vannak tartva, akkor már önmagában az, hogy nem bújhatnak el, félelmet, riadalmat kelt bennük.
2021. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nincsenek kis helyen. Most lett kész a nagy kalitkájuk és abban szabadon repkedhetnek. El is tudnak bújni és tettem be nekik kisebb faágakat és tobozokat amikkel tudnak játszani.


Köszönöm szépen a válszod! Eddig nem mertem kiengedni őket, de akkor most már megteszem!😊 Oh, azt elfelejtettem írni hogy tenyésztőtől vannak.

2021. aug. 23. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!