Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj kézhez...

Hullámos papagáj kézhez szoktatása?

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán vettem két hullámos papagájt. Hímek. Az eladó hölgy azt mondta, hogy hímeket lehet együtt tartani. Tényleg egész jól kijönnek egymással, nem bántják egymást. Kalitkájuk elég nagy. Előírt minimális méret két hulinak. Az ülőkéket is cseréltem fára, játéknak kaptak két hintát. Figyelek a helyes táplálásra is, rendszeresen kapják a répa zöldjét, reszelt répát, magozott almaszeleteket, magkeverék alap, heti egyszer tervezek nekik felakaszthatós "müzli szeletet" és alaposan főtt tojást is adni. Kalitka alján speckó madárhomok van, van fürdőkádjuk is, oda nem nagyon mennek be, ma vízzel lespricceltem őket, és nagyon élvezték szerintem. Szóval tényleg minden apróságra odafigyelek.

Ha a fürtöst kölest odanyújtom nekik kintről, simán esznek kézből. Kisebb magokat is elfogadnak az ujjaim közül. Ma arra gondoltam, hogy kiengedem őket, hadd fedezzék fel kicsit a terepet, meg hadd nyújtóztassák ki az izületeiket. Az egyik ki sem jött, a másikat sikerült az ajtóba kicsalni fürtös kölessel, de esze ágában nem volt kijebb jönni, nem jött a köles után. Egyszerűen reménytelennek tartom, hogy valaha is a tenyeremből fognak enni, meg ráülnek az ujjamra, vállamra, fejemre. Csicseregni sem nagyon szoktak, csak amikor benyomok valami papagájos videót. Normális tőlük ez a viselkedés ennyi idő után? Csak mert csomó sztorit olvasok, hogy másnak 2-3 nap után már rámásztak a kezére, ők meg lassan egy hete itt vannak, és nem valami játékosak, meg nagyon távolságtartóak. Mit csinálok rosszul? Hogyan vehetném rá őket, hogy rálépjenek az ujjaimra? Erőltetni semmit sem akarok.



2021. szept. 6. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mindennek utána olvastál, csak ennek nem? 1 hete vannak nálad... Hónapokba, de minimum hetekbe telhet, mire kellően kézszelídek lesznek. Komolyan azt vártad, hogy első kiengedésnél már rajtad fognak mászkálni és lazán ráülnek az ujjadra? 🤨 Még a helyet sem szokták meg, meg téged sem. Teljesen normálisan viselkednek.
2021. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A legtöbb helyen azt olvastam, hogy 3-5 nap után már kézszelídek, meg a szobában röpködnek, és nagyon elkezdett frusztrálni, hogy nálam nem ez a helyzet.
2021. szept. 6. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Nekem 1 tojo es 1 him van. 3 honaposan kerultek hozzam. Már az otthon töltött nehany ora utan az ujjamra lépett (nem kézszelíden hoztuk őket).

A madár személyiségétől is fugg. Szerintem ugymond "kezdeményezz" kicsit a madárnál. Ha nem repül el az ujjadtól, kalitkan belul nyulj a madár alá (nem a lába közt, csak tudod ahogy rá tud lépni), és kicsit nyomd meg a madár "hasát" felfele. Így rá fog lépni. Az ujjad között tarts egy köles magot, es caak akkor kaphatja meg, ha az egyik lábát is az ujjadra teszi.

Legyel veluk sokat hogy szokjanak meg. Van akinel evek mulva is vadak, de emiatt nem kell megijedni.

Amikor teheted, kézből etesd. A kezedbe teszel magot/kölest/barmit amit szeretnek, és a kalitkaba rakod a kezed. Elobb utobb engednek a hasuknak, és a kezedre ugranak

2021. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarok a kalitkájukba nyúlkálni, mert azt olvastam, hogy az az egyetlen hely, ahol igazán biztonságban érzik magukat, és nem szívesen ásnám alá a bizalmat. Egyszer muszáj volt hozzájuk benyúlni, mert fel kellett csíptetnem belülre a müzli rudat, és össze-vissza röpködtek, féltem, hogy összetörik magukat. A kaját csak akkor fogadják el a kezemből, ha rácson kívülről dugom be.
2021. szept. 6. 20:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kalitkába ne nyúlj be, amíg nem kézszelídek. Adj nekik időt. Az, hogy másnál pár nap alatt szelídek lettek, nem azt jelenti, hogy nálad is így kell lennie. Akinél ilyen gyorsan kézre megy, ott általában kézzel nevelt a madár. Mindenképp kint szelidíts, és türelem, türelem, türelem. Ne kapkodj el semmit, mert egyet előre, kettőt hátra lesz belőle.

A "müzlit", csemege rudat, mézeskarikát és társait meg inkább kerüld, vagy jól nézd meg, milyet veszel. Sokszor tele van cukorral, adalékanyaggal, de olyannal is találkoztam már, amiben fém darabkák voltak! Lehet házilag csinálni nasit, abba legalább tudod, hogy mi kerül. De ha simán fürtöskölest teszel fel, az is elég, túlzabáltatni sem szabad őket, kapjanak inkább több zöldséget, gyümölcsöt.

2021. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagy lyukú reszelőn reszeltem nekik répát meg almát, de az nem nyerte el a tetszésüket, hozzá sem értek. A vékony, magozott almaszeleteket megcsipkedik, de nem nagyon eszik azt sem. A répa zöldje tetszett nekik, de azt is csak megcsócsálták, és aztán otthagyták. Holnap főzök nekik tojást, remélem az már elnyeri a tetszésüket. Jobb híján szárított zöldségkeveréket adagolok az alap magokhoz. A fürtös köles a legnagyobb sláger, azért totál odavannak, de azt nem kapnak csak úgy, azért meg kell kicsit dolgozniuk. :) A csemege rudat a Fressnapfban vettem, Vitakraft a márkája, úgy voltam vele, hogy csak nem árulnak olyan termékeket, amelyek károsak az állatok számára (Mondjuk kalitkába tükröket is árulnak, szóval... :( )
2021. szept. 6. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Hagyd a vitakraftokat, csemegerudakat. Nem használ a madarak egészségének.


A zöldségeket én csak a rácsok közé tűzöm.

2021. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ, mindet hasznosnak ítéltem, így mentek a zöld kezecskék mindenkinek. Ma kaptak egy voliert, remélem, nagyon jól fogják magukat érezni nálam :)
2021. szept. 7. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik főtt tojást!

A hormonokat indítja be, nagyon jó, hogy két hímet vettél ők jól kijönnek, de a fehérje a párzást indítja be náluk.


Lépj be a Hullámos papagajos csopiba facebookon, rengeteg jó tanácsot kapsz.

2021. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Állati fehérjéről hallottál már? Kell adni főtt tojást, mértékkel, de kötelező jelleggel!
2021. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!