Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta madarakat érdemes...

Milyen fajta madarakat érdemes a házban tartani? Elsősorban olyan madarakat szeretnék, amik nem olyan hangosak.

Figyelt kérdés

#papagáj #madár #pinty #kanári #Házban tartás
2021. szept. 11. 13:56
 1/10 Tetovált:) válasza:
75%
A néma kacsa jó választás szerintem! :D Viccet félretéve, és a kérdésedre válaszolva, kezdőknek ajánlanám a pinty és kanári kombót. Pici a termetük és a hangjuk is. Illetve a törpepapagáj, Parrotlet papagáj, Cockatiel papagáj, szenegáli papagáj is jó választás lehet. Remélem tudtam segíteni :)
2021. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Nekem most kanári&pinty kombóm van, 2 kalitban es tényleg csendesek. A kanári hímnek néha benyomok youtube kanári éneket, akkor pár napig ő is dalol. Asszem ő színkanári. A tojó szinte hangtalan.

A pinty hím viszont nonstop dalol, igaz nem túl hangos.

2021. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Pinty, kanári, hullámos papagáj.

De azzal számolj, hogy

- rengeteget kell takarítani utánuk

- lehetőleg egyedileg épített kalitka kell, mert az előre gyártottak vagy úgy, ahogy vannak, kicsik vagy egyszerűen csak keskenyek (pl. a hullámosok úgyis mindig a felső ágakon vannak, nekik nem kell magas kalitka, széles viszont igen). Nagyon minimum 1 m hosszú kalitkát keress!

2021. szept. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Díszpinty, gyémántgalamb, törpefürj.
2021. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Kezdő madártartónak pinty, kanári, hullámos, nimfa, nagyon max katalin (a legcsendesebb papagáj faj).
2021. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Zebrapinty, ők csak dudálnak.

A kanári hajnalban énekel, a hím, a hullámosok egész nap dumálnak, nem halkan.

De ha neked vannak elvárásaid a madarakkal szemben, akkor inkább csak videót nézz róluk, járj állatkertbe és ne tarts állatot.

2021. szept. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. szept. 12. 10:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Én a pintyen, Parrotlet és Nimfa papagájon gondolkozom. Mindenképp 2db-ot szeretnék venni.
2021. szept. 12. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Akkor pinty, vagy nimfa. Paroletet nem tarthatsz kezdőként.
2021. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Hullámos a legjobb kezdőként. Esetleg a Katalin papagájt mondják még csendesnek.

A nimfa számomra elviselhetetlen a futyureszessel.

2021. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!