Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit ehetnek a hullámos papagájok?

Tímea1225 kérdése:

Mit ehetnek a hullámos papagájok?

Figyelt kérdés
Kisfiam kapott két hullámos papagájt. Utána olvastam, hogy nagyjából mire van szükségük, de az ennivalóval kapcsolatban nem egyértelmű számomra, hogy a gyümölcsöket, ill. zöldségeket, hogyan adjam nekik. Kockázzam apróra, reszeljem le, főzzem meg? Akinek van már régebb óta papagája, hátha tud segíteni. Meg valami jó tanács, hogyan szelídítsem meg őket?
2021. szept. 20. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcs, zöldség nyersen, enyémek a tyúkhúrt nagyon szerették, nem kell lereszelni, jó erős csőrük van.
2021. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vásárolni kis állatkereskedésben papagájoknakvaló eleség keveréket, illetve kelleni fog csőrkoptató is.
2021. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szelidítésről van egy csomó kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szelid%C3%A..


Zöldeleség nyersen. Méret és fogyasztási mennyiség szerint célszerű bizonyos dolgokat szeletben adni (alma, körte stb).

Tudod mit kaphatnak? Ha érdekel, tudok egy Fb csoportot, ahol sok hasznos infó van az adható zöldségekről/gyümölcsökről is.

2021. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Két hete vannak nálunk, kb egy hete próbálkozom adni nekik gyümölcsöt, eddig még nem nyúltak hozzá semmihez és majdnem minden nap kiengedem őket, de felülnek a légkondira (már letakartam, hogy ne piszkoljanak rá/bele), onnan néznek le. Ha megéheznek bemennek maguktól a kalitkába.
2021. szept. 20. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit adsz nekik, azt mindig a kalitka bizonyos pontjára, vagy egy külön etetőbe, kistálba tedd. Mindig ugyanoda. Előbb-utóbb rákapnak.
2021. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szedjél nekik tyúkhúrt, azt tuti lecsipegetik, az enyém a zellerszárat is szerette, kalitka oldalába dugtam.
2021. szept. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nálunk a félbevágott főtt tojás (Figyelj arra, hogy legyen tényleg alaposan megfőzve, min. fél óráig főzd, megpucolva, hidegen), az almaszeletek (hámozni nem kell, de a magokat vágd ki), és a sárgarépa zöldje a tuti sláger. Tehetsz be nekik fűzfaágakat is levelekkel, imádják rágcsálni nagyon.
2021. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyümölcs, zöldség, köles, magok, tyúkhúr. Az állatkereskedésekben van egy kalciumos rúd, amit igényelnek a hullámosok és más papagájok.
2021. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Reszelt édesburgonya és reszelt répa összekeverve. Az enyém nagyon ette. :)))))))
2021. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azt kitapasztaltam már, hogy nagyon szeretik a zöldséglevelet és ha akasztok fel nekik kölest. De most egy ideje kölest nem akasztottam fel nekik, mert azzal próbálom magamhoz édesgetni őket. Sajnos még kézből nem fogadják el, de legalább már nem verik szét a kalitkát ha közel megyek hozzájuk. Egyébként meg ha otthon vagyunk, szinte egész nap ki van nyitva a kalitka ajtaja és ki-be járnak amikor csak akarnak. De még mindig nem szelídültek meg.
2021. okt. 30. 13:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!