Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagysándor papagáj tartók...

Lillllllllll kérdése:

Nagysándor papagáj tartók figyelem.Mennyire "nehéz" két Nagy sándor tartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék mindent megtudni a fajtáról.Etetésük: milyen zöldséget/gyümölcsöt szokatatok adni nekik hányszor egy héten?Lehet szobába tartani?Hányszor kell kiengedni?Nálam egész nap kint lehetnének este mennének be a szoba röpdéjükbe.Találtam egy becsületes tenyésztőt szép egészséges madarai vannak.Májusban lesznek nagysándor fiókái.Kettőt szeretnék venni tőle.Ugye mivel testvérek lennének nem szeretnék beltenyészetet indítani nem is vagyok tenyésztő tehát szaporítani meg végképp nem akarok.Ezért én két hímre gondoltam.Ha jól tudom a tojók nem nagyon jönnek ki egymással.Így van szerintetek is?Ki mennyit fogalalkozik velük/vele?Kis és nagy sándor között csak a méret a külömbség?

2021. nov. 1. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük azzal, hogy van-e papagájtartásban tapasztalatod, vagy teljesen kezdő vagy?! A nagysanyi kezdőknek abszolút nem ajánlott! Alap, hogy hím-tojó páros a legjobb, bármilyen papagáj fajról beszélünk. A fiókák megelőzhetők. Kevesebb eséllyel fognak balhézni is, ha ellenkező neműek.
2021. nov. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt sok papagájom nyáron hunyt el a nimfám 7 éves volt.Előtte volt hullámosom és énekesem.Hogyan lehetne megelőzni a fiókákat?Sokszor hallottam olyasmiről hogy széttörik a tojásokat vagy műtojásokat raknak be neki az oduba.Ez működhet?Vagy ez egy tök nagy baromság?
2021. nov. 1. 21:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez egy hangos papagájfaj, mit szólnának ehhez a szomszédok?
2021. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy kertes házunk van szinte lehetetlen hogy halljanak bármit is a szomszédok de még régebben beszéltem erről velük es semmi gondjuk nincs vele.
2021. nov. 2. 06:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom, megoldott a nagy méretű röpde, mert ezeknek szobányi hely kell, nagy madarak.
2021. nov. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen!:)
2021. nov. 5. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, bocsi, hogy csak most írok.

A nimfa, a huli és az énekes tartása jóval könnyebb, de ha úgy érzed, készen állsz a nagysanyira, akkor megpróbálhatod.

Etetés: nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt, bogyót, fát, virágot, gyomnövényt, csírát, fűszernövényt lehet adni. Minden nap kell kapniuk, a napi kaja adag kb 50-60%-át kell kitennie a zöldeleségnek.

Lehet szobában tartani, bár a hangerő elég zavaró tud lenni, nagyon éles hangjuk van. Én nem javaslom szobába, de persze ha bírod idegekkel, akkor nem lesz gond.

A hányszor kell kiengedni részt nem igazán értem, pláne, ha nálad egész nap kint lennének.

Vehetsz véridegen madarakat is, nem kell, hogy tesók legyenek, vehetsz kezdésnek 1-et, aztán mellé párt. Nem az "ismeretségen" múlik, hogy kijönnek-e majd egymással. Mint írtam, mindenképp hím-tojó legyen.

Annyit foglalkozz velük, amennyit tudsz. Nincs meghatározott idő, rugalmasak, alkalmazkodóak a papagájok ilyen szempontból. Szelidítésre ugye jobban kell időt áldozni és a bizalom megmaradására is. Viszont mivel nem egyedül lesz, simán ellesznek nélküled, kiengedésnél is. Szóval amennyit tudsz, nyílván minél többet foglalkozol velük, annál jobb.

Lényegében nem sok különbség van a kissanyi és a nagysanyi között, a méreten kívül. Kicsit más a habitusuk, a kissanyi halkabb de többet hallatja a hangját, a nagysanyi meg ritkábban rikácsol, de élesebb hangon.

A fiókákat nagyon egyszerű megelőzni. Ne rakj fel odút/fészket, mert az ösztönzi a fészekrakásra őket és ne adj túl sok fehérjét. Ha esetleg lesz tojás, attól nem kell megijedni, teljesen normális. Szimplán vedd ki, dobd ki. Vagy akár még ki is fújhatod, nem kotlik el rajta, így nem indul meg a fejlődés, tehát nem kell sajnálni a benne lévő semmit. Ha mégis elkotlik a tojó, akkor kell összerázni a tojást, vagy műtojást rakni be neki. Ez azért kell, hogy a lázas állapot elmúljon és ne pusztuljon bele a tojó a folytonos tojásrakásba.

2021. nov. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönön a részletes válaszod!Sokat segített!
2021. nov. 7. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia..vettél végül??
2023. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!