Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek aki olvassa ezt a kèrdèst. Márha egyátalán valaki elolvassa.


Szeretnèk egy új papagájt venni,nem vagyok már kezdő papagáj tartó de azèrt profinak se mondanám magam. Több papagájnak voltam a tulajdonosa èletem során bár ez leszűkűlt pár állandó fajtára ès nem igazán újìtottam.

Most is van egy papagájom de szeretnèk mègegy tollas kis barátot venni. Hegyi papagájom van (első hegyim) , ez egy számomra nagy váltás volt mikor megvettem őt a kis kìnai papagájom után. A hegyivel az a bajom hogy bár aranyos de nem ragaszkodó a leg kevèsbè sem.. Ilyen a szemèlyisège.. Azt olvastam jó társaság de az enyèm nagyon magának való. Sokat próbáltam magamhoz èdesgetni de semmi nem segìtett, immár lassan 3 ève van velem ès elvagyunk de sosem alakult ki az a kötődès amit szerettem volna, amit a kis kìnaimnál tapasztaltam.. A hegyim nem hagyja hogy meg simogassam ès vagy hogy egyátalán hozzá èrjek. A vállamra felmegy ha elviszem sètálni ès akkor vidáman elvan de nem tapasztaltam semmien komolyabb kötődèst a rèszèről.

Mostanában elkezdtem nèzni új madarakat (persze a hegyimet se fogom elhanyagolni) amiket meg tudnèk hasonlóan ragaszkodóra szelidìteni mint a kis kìnaimat korábban. Szóbajött a piros fejű törpe papagáj (love bird) mert azt olvastam róla szelidìthető egèsz gyorsan ès nagyon ragaszkodó tud lenni.

Lenne időm vele foglalkozni, napi maximum 8 órát vagyok el hazuról amikor munkába megyek vagy maximum pár napot ha valahova el kell menjek. Minden szabad időm tudnám a papagájra szánni.

De szeretnèk tapasztaltalt tartóktól vèlemènyt. Milyen madarat vegyek magamnak ami könnyen szelidìthető ès roppant barátságos, bújós? (Ès ami se nem nimfa se nem hullámos, illetve sokkal nagyobb ne legyen a hegyinèl mert nincs annyi hely nálam hogy egy kifejezetten nagy testűt tartsak a szobában)


A válaszaitokat köszönöm.


UI: Az esetleges nyelvtani hibáimèrt elnèzèst kèrek.



#papagáj #papagájtartás #milyen papagájt vegyek?
2021. okt. 25. 19:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
15%
A hullámos különösen ha kiskorban kerül hozzád, gyorsan szelidül.
2021. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél még egy hegyit, biztos csak nem tudtatok egymásra hangolódni. Budapesten a Mammutban van egy állatkereskedés fent, van ott egy nagyon barátságos papagáj tök egyedül, ő is hegyi ha jól emlékszem és folyamatosan füttyög, hogy foglalkozzanak vele, ha odamész és beszélsz hozzá abbahagyja, amint elindulsz megint füttyög. Annyira sajnálom szerencsétlen madarat, de vagy 40 ezer forint és már van macska, hörcsög, kutya.. Nem futná egy viszonylag nagy testű madárra is, se időben, se pénzben, se türelemben. Már vagy egy hónapja nem voltam arra, de ott él szegény.. tök jól ellennének ketten biztosan nálad, akinek van kapacitása foglalkozni vele:)
2021. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Társas állat lévén, papagájt nem tartunk egyedül!!! Nagyon kezdő vagy, ha ez nem alap! A hegyid szerintem már most depressziós, lassan jön a tolltépés, öncsonkítás, végül belehal a magányba! Sétáltatást felejtsd el, a hám úgy össze tudja roppantani a csontjait, ha megijed valamitől, hogy csonttörést, belsővérzést okoz! A törpét végképp felejtsd el! Felelősséggel tartozol az állatodért. Ne más fajon agyalj, hanem a meglévőnek biztosíts minden körülményt, amire szüksége van! Pár nélkül 0-24 vele kellene lenned, napi 8 óra, vagy több nap egyedüllét garantált depresszió és viselkedésbeli probléma! Ez így ebben a formában kb állatkínzás.
2021. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Az anonim válaszolónak(harmadik). Tudom hogy a papagáj társas de nem kötelező a párban tartás. Soha nem volt több papagàjom egynèl ès mindegyikkel szoros kapcsolatot sikerült eddig kialakitsak kivève a hegyivel. Ès nem depressziós, a tollait se tèpi boldogan elvan. Sokat csacsog. Ès úgy gondolom ha már bő 3 ève nàlam van a depressziónak lennènek már jelei. A hám nem roppantja össze ugyanis nem szorìtom rá csak pont annyira hogy kènyelmes legyen neki.


Ès minden körülmènyt biztosìtok neki ami lehetsèges. A pár tartáson kìvűl. A párban tartással a bajom hogy akkor egymással fognak foglalkozni ès nem fog ragaszkodni èn hozzám annyira amennyire szeretnèm. A kis kìnai papagájomnál egy nagyon mèly kapcsolatot sikerült kialakìtanom règen ès ugyanezt szeretnèm megint. De a mostanival nincs erre lehetősègem.

2021. okt. 26. 16:52
 5/33 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire fogalmad sincs a papagáj tartásról?! Kezdjük ott, hogy a hámot akárhogy rakod fel, veszélyes. Prédaállat lévén bármitől megijedhetnek. Menekülni, elröppenni akar majd, de a hám ránt egy akkorát rajta, hogy bele is halhat. Ne akard megtapasztalni!

Nem az számít szelídséget, ragaszkodást illetően, hogy hány madarat tartassz! Tarthatsz kolóniát is, minden madár más személyiség, van, amelyik ragaszkodóbb, van, amelyik nem. Persze foglalkozás és szelidítési mérték függő is. Ha veszel a hegyi mellé szelíd párt, akkor esélyes, hogy nem csak az új madár fog kötődni, de a mostani is jobban és rajtad fog lógni mindkettő. Miért? Mert ösztönzi a párja a viselkedésben. Minél nagyobb testű papagájt veszel, annál nagyobb eséllyel teszed tönkre az egyedül tartással, mivel a mérettel kb egyenlően nő az értelmi és érzelmi intelligenciájuk. Remek, hogy 3 éve van nálad, de a hegyi 30-40 évig él, 1-2 évet még kihúzhat úgy, hogy nem látod rajta, legalábbis nem foglalkozol a ténnyel, hogy magányos és depressziós. Mikor ennyire hülyén áll valaki a papagáj tartáshoz, hogy a fajtárs fogalmának fontosságával sincs tisztában, azt szoktam javasolni, hogy szimplán képzeld magad a madár helyébe. Van egy börtön, amiben élsz, csak akkor hagyhatod el, ha kiengednek. Nincs körülötted ember, egy madárral kell leélned az életed. Nincs meg a testbeszéd, a szex, a szeretet, nem tudsz kommunikálni senkivel, aki értené, hogy mit mondassz. Be vagy zárva, napi 8 órát vagy több napot ott csücsülsz egymagad. Nem érzed jól magad, nem vagy boldog. A játékok egy idő után unalmasak lesznek, vagy éppenséggel magányodban egy embert képzelsz a helyükre, akit etetsz, akinek udvarolsz, akivel törődsz, akivel szexelsz. Végül önsanyargatásba kezdessz, megbolondulsz és öngyilkos leszel. Neked milyen életed lenne így? Az ember egy önző dög, képes a saját igényeit az állat jólléte elé helyezni. Tényleg ilyen kegyetlen akarsz lenni? Nincs szebb dolog annál, mint mikor egy papagáj pár egymást szeretgeti. "Egyszer s mindekorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél." A te felelősséged az állatod élete, boldogsága. Ebbe bele tartozik, hogy párban kell tartani.

2021. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%

Közben beugrott, hogy jákó papagáj van a Mammutban!


Továbbra is javaslom, hogy vedd meg őt!

2021. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
#6 A jákó 180-250 ezer körül mozog árban (occsó húsnak meg híg a leve, mivel bejelentés köteles faj) és szintén kell mellé pár. A jákót és a hegyit nem tarthatja együtt. Ha külön röpdében tartja őket, akkor meg lesz 2 magányos madara, akiket nem lehet egyszerre kiengedni a röpdéből. Szóval inkább ne javasolj ilyet a kérdezőnek.
2021. okt. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%
Én is a jákót ajánlom, meg a nappapagájt. Barátpapagáj. [link]
2021. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

5 kommentelő.

Nem èn vagyok az egyetlen ember aki nem párban tartja a madarakat. Mèg mindig kiàllok amellett hogy nem kötelezően szüksèges dolog a madár egèszsègèhez. A csalàdomban többen papagàj tartók ès többen egyedül tartottàk a madarakat de az ismerősi körömben is sokan. Mègis nagyon boldog èletet èltek le mindannyian, mármint a papagàjok.

Ès nem voltak se depressziósak se boldogtalanok.

Az èn eddigi papagájaimmal pedig ugyanez volt. Se boldogtalanok se depressziósak nem voltak. Nem kötelező fajtársat tartani ès amúgy nem is lehetne mert mint mondtam ennyi hely nincs nàlam tehàt egy kisebb lenne a leg előnyösebb igazàból.


Ès ne nevezz àllatkìnzónak vagy önzőnek mert aki kìnozza az àllatokat az nem foglalkozik velük, nem biztosìt helyez nekik, nem eteti nem itatja őket..

A hám dolog pedig.. Nyugodt környezetben èlek, nincs mitől megijednie ès nem is szokott..

A sèta pedig a kedvenc dolga, akkor nagyon èrdeklődő ès izgatott meg vidàm. Sokat borzolja a tollait de a hàzban is. Plàne hogy nem is bezárva tartom egèsznap. Este zárom be a nap többi rèszèben pedig repkedhet.

Meg mèg akkor ha munkàba megyek arra a 8 órára.

Munkába mindenkinek kell járni ez nem elkerülhető, mègis mindenki tart papagàjokat.

Az hogy elmegyek pár napra az meg jelentem hogy ritka. Àlltalában csak munkàba szoktam menni mert nem vagyok a nagyon kimozdulós fajta.


Belekèpzelni magam a helyèbe, nos èn a legkevèsbè se èreznèm rosszul magam mert foglalkoznának velem, ellàtnànak, etetnènek, mèg a szabad levegőre is kiengednènek ès legfontosabb hogy mindenek ellenère is szeretnènek. Ugyanis èn a hegyimet mèg ha ennyire magànakvaló is nagyon szeretem ès soha nem akarnèk megvàlni tőle. Ès pont szemèlyisèg miatt szeretnèk mègegy papagàjt aki viszont nagyobb esèlyel lesz ragaszkodóbb.


De ennyi erővel a kutyàt is párban kell tartani hogy ne legyen depressziós? Mert egy kutya èrzelmi meg alap inteligenciàja ezerszer fejlettebb mint egy papagájè. Mègsem lesznek depressziósak. Ès a papagáj se lesz az hogyha foglalkoznak ès törődnek vele.

2021. okt. 27. 10:59
 10/33 A kérdező kommentje:

8. Vàlaszoló.


A nappapagáj nem hangzik rosszul de nagy hely kell neki nem? Na most a hegyimnek egy repdèje van,talàn elfèrne benne mègegy madár de egy újabb repde nem fèrne már el a szobába. Csak egy kisebb.

Vagy gondolod tudnàm egy repdèben tartani őket? Csak azèrt vagyok bizonytalan mert a hegyim nagyon vèdeni szokta a kis helyèt. Bár lehet kèpes lenne osztozkodni.

2021. okt. 27. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!