Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1. Sokan miért nem szeretik a...

1. Sokan miért nem szeretik a madarakat? 2. Miért tartják őket ilyen kevesen?

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 14:58
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Évekig voltak kecskepapagájaim, exem madarász volt. Egyel indult, aztán párja lett és jöttek a gyerekek. Az első kézzel nevelt volt. Aztán úgy alakult, hogy nem bírtam vele minden nap foglalkozni az etetésen kívül és nagyon megharagudott rám, elvadult, agresszív lett. Szenvedés volt neki az egyedüllét. Vettem neki egy párt. Később kiköltöztem külföldre, apámra maradtak a madarak. Ő csak etette, pucolta őket, a fészkeket szedte ki/be, amikor annak volt az ideje, de nehezére esett, nem ő akarta őket. Sokszor mentem arra haza, hogy atkás az első madaram, sajnos nála sűrűn előjött, a többieknek semmi bajuk sem volt. Nem tudtam rendesen kikezelni, mert egy hétvégét voltam otthon, aztán 3 hónapot külföldön. Végül 11 éves korában elpusztult. Előtte voltam otthon, látszott, hogy már kopott a fénye, de nem gondoltam volna, hogy ez hamarosan bekövetkezik. Eddigre már megbeszéltük, hogy amikor az öreg elpusztul, a többit odaadjuk apám barátjának. Így is lett. Ott most boldogan élnek, mekerésznek. Szerettem őket nézegetni, az öreg nagyon jó apa volt, a kicsik minden évben szép nagyok, erősek, egészségesek voltak. Egymagában többé nem kéne madár, kell neki a társ. Az enyém is naphosszat csak sírt, hangoskodott a kalitkájában. Amikor családban voltak teljesen elvoltak, mekerésztek. Lakásba, magányosan nem ajánlom. Szelíd, de nekem az olyan Stockholm-szindróma szerű. Ki, volierbe, társaságba igen. Tudni kell, hogy mire van szükségük, hogyan kell gondozni őket és sok szép pillanatot, boldogságot tudnak okozni.
2021. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon szeretem a madarakat, MME tag is voltam sokáig, madarakat is mentettem (meg siklókat).

Viszont sosem tartanék a házban madarat. Hangosak és koszosak, nem bentre valóak. Szerintem.

Esetleg hobbiból libákat. Gyerekkoromban voltak libáim, imádtam őket! Gágogva jöttek elém (7),napos koruktól neveltem őket. Vittem őket legelni, reptetni... Szép emlékek.

2021. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
75%

23as vagyok. Persze a libákat nem bent tartanám, mielőtt valaki félreérti.


Amúgy 1x kaptam egy hullámos papagájt, de 1 hétig bírtam. Kerestem neki jobb gazdit. Inkább kutyás vagyok.

2021. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
68%
#22. Mit jelent az, hogy mekerésznek? (nem értek a madarakhoz, tényleg nem tudom)
2021. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Mekeg. Keress rá a kecskepapagályra neten, a videóban, ha hallgatod, mintha mekegne. Innen a neve :)
2021. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
58%
Nem tartanék a zajosság miatt.
2021. nov. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
97%
"Mekerészik", ezt én se hallottam még, de rákerestem, nagyon aranyosak! Na ezért jó ez az oldal, mindig tanul az ember!
2021. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
2 nimfám van. Sokan tartanak díszmadarat, de tény, hogy kevesebben, mint kutyát és macskát. A madarak, papagájok sok időt, türelmet és törődést és persze helyet igényelnek. Itt az oldalon is, olyan kérdések jönnek néha, hogy hol lehet mondjuk jákót venni. Megtetszik neki, mert jó a hangutánzó képessége, aztán mikor rájön, hogy nagyon nem kezdőnek való, drága, hangos és tenyésztőtől lehet, de nem fog adni az illetőnek, akkor inkább kihátrál a madártartásból. Mindig le kell írni, hogy milyen fajt tarthat kezdő madártartó, mekkora a minimum kalitka/röpde méret, amiben tartható az adott faj, minden egyes nap ki kell engedni repkedni, piszkolnak, mindent rágnak, minden fajt minimum párban tartunk, bizonyos fajok nagyon sokáig élnek stb. Ez már önmagában elrettentő tud lenni egyesek számára. Ami még fontos, hogy baromira kevés egzós állatorvos van az országban. Míg egy kutyás-macskás állatorvost túlzással, de szinte minden településen talál az ember, egzotikus állatokhoz értő csak kb 5 van az országban.
2021. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem ismerik őket. A madarakhoz kell egy msáfajta intelligencia. A kutya macska étel miatt bármit képes megtenni, a szeretethiányos embernek pedig csak ez kell. Tart egy állatot ami ellátásért cserébe ad neki szeretetet.

A madár az nem ilyen. Az ha ad, önként ad. Önként repül hozzád, nem nagyon lehet neki parancsolgatni.

Azon kívül valami barom elterjesztette, hogy micsoda rettenetesen veszélyes betegségeket hordoznak az emberre nézve. Miközben nem is emlősök, mint a kutya-macska, tehát jóval kevesebb betegségük ragályos ránk.

Szóval a madárhoz kell egy kis ész, ami híján van általában.

A madárhoz nekünk kell önzetlennek lenni, nem elvárni, hogy nyalogassa a kezünket, ha hazajöttünk és egy tál száraztápot lökünk eléje.

2021. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
58%

"A kutya macska étel miatt bármit képes megtenni"


Javaslom, hogy akkor keresd meg a legközelebbi rottweilert a szomszédságban és próbálj meg átmászni a kerítésen egy szalámival a kezedben. Hátha sikerül.

A macska pedig éppen hogy nem tanítható könnyen. Akkor csinál valamit, ha neki is olyan kedve van.

De amúgy a papagájokat is ugyanúgy étellel tanítják. Mint kb. minden állátot.


"Tart egy állatot ami ellátásért cserébe ad neki szeretetet."


Egy kutyával való kapcsolat nem pótlék. Aki emberi szeretetre vágyik, az embertől tudja azt megkapni, viszont az a fajta szeret, amit egy állat ad az embernek, szintén nem pótolható mással. Két dolog. A kutya és az ember kapcsolata természetes, evolúciós kapcsolat, ami évezredek alatt alakult ki. A legtöbben ösztönösen vonzódnak hozzájuk, semmiféle pótlékról nincs szó.


"Az ha ad, önként ad. Önként repül hozzád, nem nagyon lehet neki parancsolgatni."


Ennek mi köze az intelligenciához?


"Szóval a madárhoz kell egy kis ész, ami híján van általában."


Még mindig nem értem a kapcsalot. Mi köze ennek az észhez? Az, hogy milyen nehéz tartani egy állatot, nem attól függ, hogy az mennyire működik közre. Ennyi erővel a csigához kell a legtöbb ész, mert le se xar.


"A madárhoz nekünk kell önzetlennek lenni, nem elvárni, hogy nyalogassa a kezünket, ha hazajöttünk és egy tál száraztápot lökünk eléje."


Ha ebből áll a kutyatartás, akkor azzal a kutyával nem kevés gond lesz. A kutya nem lesz automatikusan jólnevelt és szófogadó, a macskánál meg sokkal inkább személyiség függő, hogy mennyire kezes.


Úgy érzem, hogy valakinek kisebbségi komplexusa van.

2021. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!