Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Számít az hogy melyik oldalt...

Számít az hogy melyik oldalt vágom le a csirkém szarnyarol a fő repülő tollakat? Én pont a jobb oldalt vágtam le Viszont azt olvastam hogy lehet a bal oldalt kellett volna

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk régebben amikor voltak tyúkok, mindkét oldalon lett vágva.
2021. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, ez esetben nem probléma ha így utólag levágom a másik oldalon is ezeket a tollakat?
2021. nov. 19. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Öreganyám is megnyeste mindkét oldalon anno, mondjuk régen volt, de az "öregek még tudtak valamit"
2021. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindket oldalt megnyestük
2021. nov. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Mi csak egyik oldalt nyestük, mindegy melyiken.

Így se fog tudni kirepülni az udvarról.

2021. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont felmászik valahova és leugrik könnyen oldalra eshet így és megütheti magát, nem nehéz mindkét oldalt levágni.
2021. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Mindkét oldalt ajánlott levágni, amúgy tök mindegy melyiket, ha csak egyik oldalon.

Jobban röpképes madaraknál (némakacsa pl.) viszont sokszor ez nem elég, mert ezzel csak annyi érünk el, hogy "körívben" fog tudni repülni a madár. Tehát nem jól, de mégis.


Ha már vágni kell a szárnyat, akkor mindkét oldalt, nem kerül semmivel sem többe, viszont érdemes nézni, mikor nő vissza.


Ja és nem fő repülő tollak, hanem kézevező-tollak :)

2021. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!