Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lakásba törpetyúk tartás?

Lakásba törpetyúk tartás?

Figyelt kérdés

Muszáj nekik a kakas, vagy anélkül is tojnak azért? Társas lények, hányan legyenek?

Mekkora helyük legyen a szobában/erkélyen?

Baj, ha nem viszem ki őket, hanem bent vetek nekik füvet meg adok különféle zöldeket?

A rágcsálók, kismadarak eledele jó nekik is, vagy milyen magkeveréket vegyek?


2021. dec. 10. 19:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

Jaj volt barátom bolond nagymamája felköltözött pestre panelba, csirkéket, meg kacsákat tartott. Vannak róla ilyen antik fotók a családi albumban, a kacsák vagy libák vagy mik voltak azok, az ágyában voltak meg mindenhol. És mindent össze tojtak az tény. Bár nem ez volt a legnagyobb gond, olyan retek volt már eleve náluk hogy a kacsakaki az addig mindenhová lerakódott koszburok tetején landolt szóval semmi gáz, elfért.


Remélem nem gondoltad komolyan a kérdést, egyébként ha a szomszédok bejelentik a szag meg a hangzavar alapján, rendőrség kimegy és felszámolják az egészet plusz elővesznek állatkínzásért is. Nem azt mondom hogy nagy bajod lenne ebből az egészből mert ez magyarország, csak nem kellemes amikor magyarázkodni, ügyvédet fizetni meg stb-t kell.

2021. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a probléma, hogy szereted őket, én is bírom a baromfiakat, csak nem lakásba való. De ha téged nem is zavar, legalább a szomszédaidra légy tekintettel, nem tiszta állatok és nem is szagtalanok
2021. dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk volt 1 tyúk, padlólapos helyégben volt tartva, minden nap feltakarítottunk utána. Néha kivittük a fűre szedegetni. 2-3 naponta tojt egy tojást. Lehet jobb 2 tyúk, hogy ne legyenek maganyosak. Arra készülj fel, hogy mindenre fel fognak ugrani, nem lehet szobatisztának nevelni őket és szaguk is van.

Azok az emberek akik itt pofaznak meg vicceskednek nem többek egy ilyen Privet Drive 4 szám alatt lakókhoz hasonló anyagpazarlasnál.

(Értsd: öntelt, primitív fogyasztói társadalom-töltelék).

2021. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a lovakat szeretem most akkor hozzak a panelba pónit b*szdmeg?

Főbérlő amúgy se fogja megengedni,ha albérlet ha pedig nem albérlet a folyamatos bűz miatt simán feljelenthetnek,nem gondolod hogy te majd ott fogsz parasztkodni egy panelházban.Költözz vidékre vagy kertesbe,ha ilyen extrém háziállatot akarsz.🤷

2021. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom, nem is lehet akárhol haszonállatot tartani, és te hiába házi kedvencként tartanád, attól még haszonállat. Meg van határozva a város melyik részén lehet, és elhiheted a lakótelep nem esik ebbe bele. Ha haszonállatokat akarsz tartani, költözz olyan helyre, ahol ez megengedett, de ne csináljunk már a lakótelepből egy büdös, szaros baromfi udvart. A városnak nem ez a lényege, és aki oda költözik, az bizony nem a tyúkokat akarja érezni.
2021. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
25%

15# b¤szdmeg a fingod büdösebb és hamarabb fogja zavarni a szomszédokat mint a tyúkok.

Csak akkor tarts bent, ha ki tudod vinni őket szedegetni, napozni, maszkalni a fűbe, másképp D vitamin hiányban el fognak halálozni.

Kakast semmi képpen ne vegyél mert az tényleg kukorékol este 10-től reggelig.

2021. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken is mindenhol büdös van parasztéknál akkor nyílván panelban majd rózsa illata lesz a tyúkodnak.

Sok ősember jön ide b*szdmeg a haszonszarságaival,kecskét-libát mellé mindjárt nem akarsz hozni?

Menj vissza vidékre,ha te tyúkot meg kakast akarsz tartani,vagy szerezz kertes házat.


Amúgy se tarthatsz haszonállatot háziállatként városban.

2021. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%

#16 szép is lesz a környék is, mindenki tyúkszarban tapicskol majd, vagy talán felmosóval viszi sétálni? XD

Röhejesek vagytok már tényleg. Lassan az mellett is kiáltok, ha valaki falabellát akar lakótelepen tartani? Nem nagyobb mint egy kutya végülis elfér. A sok paraszt (tisztelet a kivételnek) felköltözött a városokba tanyát akarnak belőle csinálni. Tessék már elfogadni, hogy vannak állatok, amiket nem lehet akárhol tartani, költözzön vissza vidéki községekbe, falukban, vagy városok szélére, de ne lakótelepre, belvárosokba.

2021. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18%

Amúgy ki is mentem falura, bocs. Semmi penzért nem laknek városban az emberek miatt.

Folytassátok csak ezt a politikát. A gyerekeitek nem tudják, hogy néz ki az állat, akinek a húsát eszik. Fogalmuk sincs egyeseknek, honnan jön pl.a tej. Az egyik tudta, hogy a tehénből, viszont azt mondta, hogy a tehén lila (ugye a milka csoki jóvoltából).

Ezt mint tanár mondom tapasztalatból. Elképesztő szintre hülyült a városi ember. Nekem sajnos nincsenek tyúkjaim mert rengeteg itt a ragadozó és nem érek időben haza, hogy bezárjam őket. De ha választanom kéne, hogy szaros tyúkokkal élek együtt, vagy hülye panell-lakókkal, gondolkodás nélkül az előbbit választanám.

2021. dec. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Oda való is vagy te gumicsizmás kandúr.Ha már nem sikerül mivel dobálózni úgy,hogy igazad is legyen elő hozod az 1000 éves lila tehenes sztorit amit amúgy majdnem minden 2.ember már elő adott előtted.Érdekes módon az én tanárom közül is egy pár tanított még 20 évvel ezelőtt egy gyereket aki pont ugyan ezt a lila tehenes marhaságot mondta,és én nem városi iskolába jártam,hanem vidékibe,akkor csak nem itt van gebasz..Vagy biztos ugyan az a gyerek,csak sok tanára volt,és körbe járta az ország összes iskoláját ezzel a lila tehénnel. :D


Városba nem hozunk haszonállatot.Mert nem oda való,ha tetszik ha nem,nincs is megengedte a tartásuk,mert nem tudsz nekik megfelelő tartási körülményeket biztosítani.

De persze magyarázhatom én a vakondnak a napot,a megfelelő tartási körülmények az állatoknak az ilyeneknél kimerül abban,hogy pajtatunning 10 férőhelyes ólakat gyártanak 20 állatra,azt jól van az úgy.Állat szarszag fel se tűnik,hiszen éjjel-nappal az kering a környéken.

Kutya is jól van ott kib*szva a kertbe,hiába társasági kistermetű kutya (mert persze oda is kell a szapis városi kutya,kicsi és nem kell sokat etetni,luxus termék a retekbe is luxus termék,há' nehogy má'..),macska is van 1000 minden felé "patkányt meg egeret" írtani,azt nagyobb kártevők már a túlszaporodás miatt maguk a macskák mint a rágcsálók.


Szidhatod meg butázhatod te itt az embereket,hogy milyen hülyék és vissza maradottak,de 10 évvel később juttottatok el még a 10mb/s-től jobb internetig is.

Feladni a malacok hírdetéseit meg okoskodni a Facebookon arról amiről fingotok sincs a világ végéről az is elég,meg a 2000-es pentiumos gép is jó oda. :')


Sajnálom az ilyen fő bérlőket,aki kiveszi a lakását teljesen lelakja,egyik tyúkot vinne a lakásba,a másik meg azt se tudja mi az a kutyát sétáltatni,de azért visz oda magával egyet,had áztassa fel a padlót és rágja szét a drága bútort..:D

2021. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!