Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyetértetek a madárgyűrűzésse...

Egyetértetek a madárgyűrűzéssel vagy sem?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy hasznos, de néztem ezt a videót és meglepődtem, hogy mekkora stressznek teszik ki a madarakat. Az ember tudni akar mindig mindent, minden áron. Amire gondolok mindjárt a videó elején 15 másodperc körül van.


[link]


2021. dec. 21. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem abszolút elfogadható. Nem nagy teher, azt az egy perc stresszt pedig pikk-pakk kiheveri. Ugyan nem vagyok madár, de nem hinném, hogy traumaként élnék meg.
2021. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Vágóhídnál nem merül fel a kérdés? Azon a stresszen nem lepődnél meg?


A menhelyen is sajnáljuk a kutyákat, de 100-szor jobb sorsuk van ott, mint mondjuk egy csirkének, amelyik egy cipősdoboznyi helyen nő fel.


Nevezzük a kérdésedet szimplán csak szűk látókörűnek.

2021. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

nem értek vele egyet, fingreszelés kategória! persze az ornitológusok biztosan meg tudnák magyarázni, hogy miért olyan fasza így adatokat gyújteni a szaros "kutatásaikhoz" vagy a publikációjukhoz...

én gyűrűzés nélkül is meg tudom mondani, hogy a madarak létszáma csökken a modern mezőgazdaság, a klímaváltozás, élettér csökkenés , stb miatt.

egyszerűen sokkal kevesebb madarat látok a környezetemben. emlékszem gyerekkoromban(90-es évek) pl. a verebek annyian voltak, hogy szinte roskadoztak a fák ágai tőlük, ma meg szinte ahol lakom(nagyváros), eggyel se találkozom! gerle is kevesebb van a fecskékről meg inkább nem is beszéljünk

2021. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ennél jóval nagyobb stressz éri őket nap mint nap.... pl. ragadozómadarak és egyéb természetes ellenségeik miatt....
2021. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos volt alkalmam madarászokkal dolgozni. A madár mint egyed/egyén nem érdekli őket, a statisztikára kíváncsiak. Tehát egy ornitológus nem egy állatorvos motivációjával rendelkezik.

Sajnos van aki durván nyúl hozzájuk, benne hagyja zsákban közben röhög a haverokkal, vagy odázza a háló csekkolását.

Embere válogatja. Vannak persze normálisak is. Jónéhány madár elpusztul ilyenkor. De nem sajnálják öket egyenként.

2021. dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, neha jól foghat. A mentett, nevelt madaraimat en is meggyűrűztem, hogy esetleg lássam, mi a sorsuk, ha kézrekerülnek.
2021. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem már kezdünk átesni a ló túloldalára ezzel a kínzás dologgal. A kínzás nem pillanatnyi stresszt jelent. A kutyák/macskák többsége is stresszben van az állatorvosnál, és több 10 percig is akár, akkor ez is állatkínzás, nem?

Tegyünk már különbséget, pláne úgy, hogy ha nincs gyűrűzve is állandó stresszben él. Az élet senkinek sem kegyes, vannak benne ilyen dolgok.

Állatkínzás az, amikor ütik-verik, éreztetik, vagy rossz körülmények között tartják az állatot, és nem az, hogy pár másodperc alatt felraknak rá fájdalom mentesen egy gyűrűt.

Jujj de le lett fogva szegény madár, igen. Amikor hozzánk berepült egy rozsdafarkú, én még egy konyharuhát is rádobtam, hogy meg tudjam fogni, mert nem akartam végig nézni, ahogy az üvegfalon szanaszét töri magát. Félt? Tuti biztos. Jobb volt neki így? Igen, mert ki tudtam vinni sérülések nélkül. Állatkínzó lennék? Nem hiszem.

2021. dec. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem mindenképpen hasznosabb, mintha nem csinálnák.

Ráadásul végig néztem a videót és szerintem a madárnak ez nem fáj. Ahogy néztem talán egy-kettő kicsit bepánikolt, mert gondolom azt hitte megfogják enni, de ennyi. Majd elrepül és akkor boldog lesz, hogy mégsem ették meg.

Igaza van, aki azt írta, hogy akkor oltatni se vigyük az állatokat, mert az is kellemetlen neki?


Én azért remélem nem az a jellemző, hogy elhullanak befogás közben. Viszont ha senki nem csinál semmit, az se jó megoldás. Ha a szemétbe gabalyodnak bele, éhen halnak, lelövöldözik őket, mert egyáltalán nem figyel rájuk senki, az sem jobb. Ahogy látom itt nem csak az adatok gyűjtéséről van szó, ami egyébként nem kis dolog, hanem ráadásul egy ismeretterjesztő, a madarak védelmét elősegítő szemlélet kialakításán is dolgoznak.

2021. dec. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Néztem pár videót a gyűrűzésről.

pl. megnéztem ezt a videót is: https://www.youtube.com/watch?v=rSWoGUiefic

Egyértelműen nagyon fontos, amit csinálnak.

2021. dec. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezekbe nem gondoltam bele. Azért tettem fel a kérdést ebben a kategóriában, mert szerettem volna informálódni, szerintem ez pont nem szűklátókörűség, csupán csak nem értek a témához, de köszönöm a felvilágosítást mindenkinek.
2021. dec. 22. 07:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!