Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fecskéknek mikor érdemes...

Fecskéknek mikor érdemes garázsajtót nyitni, hogy fészket rakhassanak?

Figyelt kérdés

2022. febr. 2. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Valamivel később jönnek, mint a gólyák.

Nálunk április elején általában.

Az ajtó nehogy becsukódjon,mert akkor bajban lesznek!

2022. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
most még korai , majd ha megérkeznek . mű fecskefészek vagy kirakni nekik vizet és építési anyagot
2022. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem fog becsukódni. A terv az, hogy reggel 6-kor nyitjuk, késő este zárjuk, hogy védve legyenek éjszakára. Rokonom szerint ez így működni fog.
2022. febr. 2. 21:52
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy a fő kérdés az, hogyha nem idejekorán nyitjuk ki a kaput, akkor utólagos is lehetséges, hogy beköltöznek? Egy időben volt, hogy 4 familía is beköltözött a garázsba, csak sajnos az régen volt és nem igazán tudom mi volt a trükk benne (bár az is lehet, hogy merő véletlen volt).
2022. febr. 2. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez a nyitom-csukom szerintem nem jó ötlet.

Egyszer felejtsétek csak el és gond lesz.

Nekem nem volt még garázsajtóm,akkor költöttek ott.

Következő évben lett ajtó,de épp ez miatt nem hagytam hogy oda fészkeljenek,mert attól tartottam,hogy huzat, szél,kutya, bármi miatt becsukódhat, hiába van kitámasztó.

Arról nem beszélve,hogy mi van ha elfelejtem.

Bár szerintem az első éjszakai bezárás után lehet vissza sem jönnének, még akkor sem,ha már rakott tojást.

Egyszerűen nincs meg neki a biztonságérzetet.

Persze értem,hogy te ezt nem így látod,de ők nem hinném,hogy biztonságban éreznék magukat,ha korlátozva lennének estétől reggelig, még akkor sem,ha egyébként egész végig a fészekben ülnének.

2022. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell őket védeni éjszakára. Inkább arra volna szükség, hogy állandóan ki-be tudjanak járni, nekik nincs munkaidejük, tudod ők egész nap vadásznak, nyáron már hajnal 4-kor világos van... És este mindig körbemész megszámolni őket? Vagy szerinted nem gond, ha mondjuk egész éjszakára kicsukod a fészkéről a madarat? Bocs, de ez így hülyeség.
2022. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
ajtó tetejére vágol lyukat 10-15x40cm . nagyapámnak az istálóban voltak de az minden nap pontosan nyitotta és zárta , reggel már 5 kor nyitotta de már így is türelmetlenek voltak este pedig 21-22ig simán kint vannak
2022. febr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kizárni nem fogom, mert késő este zárkódunk lefekvés előtt, amikor már nem repked semmilyen madár. Tehát ilyen 8-9 óra környékén. A reggeli nyitást lehet, hogy előbbre lehetne hozni.


"Bár szerintem az első éjszakai bezárás után lehet vissza sem jönnének, még akkor sem,ha már rakott tojást."


Rokonomnál ez így megy évtizedek óta, tehát van tapasztalat róla.

2022. febr. 2. 22:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is javaslom hogy vágj az ajtó tetejére egy rést nekik, mert az a legjobb megoldás és nálunk is működik
2022. febr. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
8, ez a nyitogatás akkor is hülyeség, már bocsi.
2022. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!