Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Létezik, hogy a vadgalambok...

Létezik, hogy a vadgalambok már költöttek, és nevelik a fiókákat?

Figyelt kérdés
Ma (II.14) az előkertemet takarítottam és a fenyőfa alatt ideinek és frissnek látszó tojáshéjakat találtam. A galamb pár pedig idegesen viselkedett. A takarítást rögtön felfüggesztettem, és az ablakból figyeltem a fejleményeket. A fészket ugyan nem lehetett látni, de az egyik galamb szinte 1 - 2 percenként érkezett, - gondolom, hogy eleséget hozott!

#vadgalamb #madarak költése
2022. febr. 14. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
izgi, mond tovább
2022. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az erkélyen házigalambok kotlottak a tojásaikon, szóval szerintem simán. Egész meleg lett (sose volt igazán hideg, mondjuk) így simán azt hihetik, hogy tavasz van :)
2022. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én rigófiókát láttam valamelyik nap, szóval galamb is lehet.
2022. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A galambok amikor udvarolnak, kb egy hét-tíz nap múlva tojik a lány két tojást.

Három hét után kikelnek és kb egy-másfél hónap után kirepül, önálló galambként. Kát hónapon belül leválik a szülőkről és másfél hónapos kora után nem etetik a szülei. Akkor már kezdik elzavarni. Önűllóvá válik.

A szülők már közben gondoskodnak újabb fészekaljról.

2022. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A városi akármikor költhetnek az évben, akár a tél közepén is, mivel nem a hőmérséklet befolyásolja őket ebben, hanem az, hogy van-e elég élelem. A városban az meg mindig akad nekik.
2022. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akarom mondani: a városi GALAMBOK akármikor...
2022. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!