Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kell itthon a papagájt...

Miért kell itthon a papagájt párban tartani? Máshol miért nem? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Én megszoktam, hogy külföldön mindig jobban tartják az állatokat (itt most az olyan országokra gondolok ahol angolul beszélnek mert angolul tudok) ezért mindig angolul nézek utánuk, hogy hogyan is kell tartani őket, mert ott előre haladottabb a tartásuk, régebb óta tartják őket. A papagájjal viszont eléggé meglepődtem mikor utána néztem. Ott mindenki egyedül tartja őket és ha párban is akkor is az embert tekintik a flock-juknak (nem jut eszembe a magyar neve bocsánat, valamilyen csorda vagy család) nem a másik madarat, ott ez a természetes. Sőt ha másik madárral is szeretnék tartani akkor is úgy csinálják, hogy előtte az embert szeresse a legjobban. Míg itthon ez beteges viselkedésként van leírva és állatkínzásnak. Én is elgondolkodtam, hogy kinek van igaza. Hozzuk fel pl a kutyákat. (Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő csak példa) Őket is azért lehet egyedül tartani mert az embert képesek a falkájuk tagjának tekinteni és szeretni. Akkor a papagájt miért nem lehet? Ha ő is képes téged a flock-jának tekinteni és kötődni hozzád, szeretni téged. És azzal jönnek az emberek, hogy azért mert nem vagy egész nap a papagáj mellett és nem vagy papagáj. De a kutya mellett sem vagy egész nap és nem vagy kutya. A nyulakat és tengerimalacokat megértem miért kell párban tartani, mert ők nem tudnak téged a csapatuknak/ családjuknak tekinteni. Illetve hiába lett a kutya háziasítva és a papagáj nem ugyanúgy meg vannak az ösztöneik. És a nyulak is háziasítottak de nekik is kell pár. De ha pl. a papagájod téged tekint a flock-jának akkor is kell neki másik papagáj? Mert én úgy vettem észre, hogy akkor nem fogja érdekelni csak veled akar lenni. És hiába a kutya nem papagáj, akkor is érdekes, hogy akkor a papagájt miért kell itthon párban tartani vagy a kutyát miért nem. (Itt indokokra gondolok nem csak arra, hogy mert mások) És ott is egészségesek az állatok csak az embert tekintik a flock-juknak nem másik papagájt. Én nem tervezek papagájt venni a közeljövőben csak gondoltam, hogy felteszem a kérdést mert érdekesnek találtam. Én most ezt a kérdést semlegesen kérdezem nem senki pártját fogva és ha lehet ti is így válaszoljatok kérlek, indokokkal és kultúráltan. Köszi ha megosztjátok a véleményeteket!

2022. márc. 27. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Én megszoktam, hogy külföldön mindig jobban tartják az állatokat


Jó nagy marha lehetsz te is

2022. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

"mert ott előre haladottabb a tartásuk, régebb óta tartják őket."

Hát ebben elég durván tévedsz! Külföldön vannak madár rehabilitációs központok, ahol a tolltépős, depresszív, agresszív, öncsonkítós papagájokat, kakadukat próbálják helyrehozni az elcseszett tartás, beteges emberfüggőség miatt! A papagájok MINIMUM 20-30 fős csoportokban élnek. Ne kelljen már magyarázni, hogy a testbeszédtől kezdve a párosodáson át minden hiányzik neki, ha egyedül tartod. Te sem lennél boldog egész életedben egy papagájjal összezárva, úgy hogy se kommunikálni sem semmit nem tudtok együtt. Attól, hogy díszmadár, még érző lény!

2022. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Társaslény, mit nem lehet ezen megérteni?!


Nem egy szobadìsz, hanem egy èrző, társas élőlény!


Te sem bírnád marslakòk között, egyedül egy ketrecben életed végéig...


Nem lenne szabad mindenkinek állatot tartania, sokból hiányzik az érzelmi intelligencia

2022. márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Tessék, ez tökéletesen szemlélteti, hogy nagyon tévedsz, ha azt hiszed, külföldön olyan szuper az állattartás.


[link]

2022. márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
És még rá is erősítesz az ostobaságodra.
2022. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A papagáj nincs házasítva a kutya meg igen. Nagy különbség. A kutyát jó esetben rendszeresen (akár naponta többször) viszed kutyás társaságba, egy papagájt meg soha nem viszed fajtársak közé.
2022. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik értelmes és kultúráltan válaszolnak. A kérdésben is említettem, hogy semlegesen szemlélem, egyiket sem tartom jobbnak. Csak kiváncsi voltam a véleményetekre és indokaitokra. Azzal, hogy ,,marha vagy” sokkal többet nem tudok meg köszönöm. Köszi a további válaszokat!
2022. márc. 27. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem marha vagy. Szimplán ostoba.
2022. márc. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az általánosítás nagyon-nagy hiba. Főleg az angolul való közlésre azt hinni, hogy biztos forrás, mikor a legtöbb hülyeség, éppen ezen a nyelven terjed olyan jól (lásd közösségi média) hiszen annyian beszélik. Anyanyelvi szinten pedig pont az USÁ-ban beszélik a legtöbben, amely ország híres arról, hogy a mikróra rá kell írni, hogy ne tedd bele a macskát, a legtöbb dizájner, veleszületett abnormitással és betegségekkel rendelkező fajta vagy innen származik, vagy itt tenyésztik legnagyobb számban, minden héten ezekből az államokból származik a legtöbb Darwin-díjas.

Persze, most én is általánosítok, de ha fogsz 10 angol nyelvű cikket, akkor lesz benne ilyen is, meg olyan is. Én például többet találkozom fals információkkal, helytelen vagy éppen állatkínzó állattartási magatartással.


Válasz a kérdésedre:


A társas állatok a fajtársaik társaságát IGÉNYLIK. Hiszen a kutya veled nem beszél kutyául, ahogyan te sem tudod a papagájok nyelvén szeretni a madarad. Ezt az ember nem tudja pótolni, ha fejre áll sem.


Ezek a madarak legtöbbször hatalmas csapatokban élik le az életüket, így egy pár biztosítása a minimum számukra. De messzire visz a dolog, hiszen sok igényükből jócskán lefaragtunk, hogy kedvencként tarthassuk őket. Viszont kompromisszumok nélkül nincs állattartás, és nem csak a mi szempontjaink fontosak, hanem annál inkább az állaté.


Amikor a papagáj (főként a törpék) az embert tekintik párjuknak, az egy viselkedési zavar, egy betegség, ami a madárnak ártalmas, mert nem kapja meg azokat a szociális ingereket, amikre szüksége van, illetve igen kellemetlen, amikor a madár birtokló magatartást mutat és nem vagy képes miatta vendégeket fogadni, mert mindenki más támad, téged védelmezve.


Take home message: ne higyj el mindent, amit az interneten (angolul) olvasol.

2022. márc. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most olvasom, hogy a kutyák is felmerültek a kérdésedben:


A különbség az, hogy a kutya elképesztő mértékben idomult az emberhez. Egy kedvencként tartott hullámos és egy szabadon élő fajtársa között kevés viselkedésbeli különbséget találsz, míg a farkasok és kutyák közötti különbségekkel rengeteg tanulmány foglalkozik.


10.000 év alatt más kapcsolat alakult ki a kutya és az ember között.


Ennek ellenére a kutya is igényli a fajtársakkal való interakciót ugyanúgy. Erre vannak a kutyafuttatók, kutyaiskolák programjai, és sokan nem egy kutyát tartanak.

2022. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!