Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van itt olyan, aki nem kedveli...

Van itt olyan, aki nem kedveli a galambokat, utálja esetleg irtózik tőlük? Ha igen, mi az oka az ellenszenvnek?

Figyelt kérdés

Én alapvetően nagyon szeretem a madarakat (legalább úgy ahogy a többi állatot) de én pl. a galambokkal soha nem voltam megbékülve, egyébként a parlagi galambról beszélek: [link]


Nekem mindössze az vele a bajom, hogy mivel hajlamos túlszaporodni, ezért kiszoríthat az élőhelyéről más galambfajokat, DE A FŐ PROBLÉMA a mindent elborító galambsz@r.


Ráadásul valamiért ezek a jószágok ösztönösen megérzik, mikor mosatta le az ember frissen a kocsiját. (Pl. volt hogy hónapokig nem mostam le a kocsit, mert arra vártam hátha lesz egy jókis eső, aztán végül lemosattam mert már alig láttam ki, másnap meg NEM ott virított a galambsz@r a szélvédőn? És ez majdnem mindig így szokott lenni.)


Találtam is egy témába vágó videót: https://www.youtube.com/watch?v=lGcfGUyx5sM


Viszont érdekelne mások szubjektív véleménye is.



2022. márc. 29. 14:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
Utálom a szarukat surolni az összes párkányról. A felvettem lakó nyanya eteti őket.
2022. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
53%

Mert koszos, gusztustalan és k.urva pofátlan állatok. Összeszarja az ablakpárkányt, beköltözik az erkélyre, elzavarhatatlan.

Plusz kiszámíthatatlanul röpköd, undi a szránya meg a csőre.

Ja és rengeteg betegséget terjeszt.

2022. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

A galamb nemigen szorít ki semmit, a gerlék, örvös galamb nem bírja úgy a belváros körülményeit mint a parlagi galamb, inkább a zöldebb területeken maradnak, ahol jól megvannak.


Igazi gondot csak az ürülékükkel okoznak. Én személy szerint szimpátiával állok hozzájuk.

2022. márc. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
ugyanugy undorodom toluk mint az egerektol es a patkanyoktol (NEM felek, nem vagyok fobias, csak undort erzek). koszosak, budosek, szarnak, szemetet zabalnak, bolhasak, betegesek. ahol latom oket, ott nem erzem tisztanak a helyet. tudom ez sokszor fejben dol el, hat ez van, bennem a kosz, szenny, tisztatlansag erzeset keltik.
2022. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#3

"A galamb nemigen szorít ki semmit, a gerlék, örvös galamb nem bírja úgy a belváros körülményeit mint a parlagi galamb, inkább a zöldebb területeken maradnak, ahol jól megvannak."


Ezzel én nem értek egyet. Apukám pl. kedveli a balkáni gerlét. Ugyan nem él vidéken de a lakóhelyén viszonylag sok gerle megfordul, gyakran szokott nekik kitenni tálkában madáreleséget, amire a gerlék mindig jönnek.

Azonban mivel a parlagi galambok is el vannak szaporodva a környéken, ezért gyakran szemtelenkednek oda, fölzabálják az eleséget és elkergetik a gerléket. (Egyszer szemtanúja is voltam ennek.) Így érthető módon apukám sem szívleli a parlagi galambokat.


(Csak szólok hogy én nem pontozok le senkit, valaki trollkodik megint.)

2022. márc. 29. 15:17
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
En js utalom oket, mert pofatlanok es osszeszarnak mindent, hangosak es sokan cannak. Sajnos nalunk is van valami galambpasztor venasszony, akinek ezek a haziallatai.
2022. márc. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem utálom őket, ha látnék röppképtelen sebesültet még segítenék is rajta, de ezek a városi galambok számomra csak szárnyas patkányok. A többi állatot szeretem.
2022. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a véleményem, mint neked, kérdező. Nem szeretem őket, mert betegségeket terjesztenek, piszkítanak, plusz a hangjuk sem tetszik. Sajnos beköltöztek a lifthofba, sokszor a hangjukra ébredek, olyan, mint a szörnyek egy b kategóriás horrorból.
2022. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem szeretem őket mert össze-vissza repkednek és mindent összepiszkítanak.

Szàmos betegséget is terjesztenek.Nàlunk hàlisten nem annyira jellemző a jelenlétük.

2022. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%
Én szeretem őket. Nem tehetnek róla, hogy egy alkalmazkodóképes faj, ami élni akar és megtalálta a helyét a városban.
2022. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!