Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg tudom szelidíteni a...

Meg tudom szelidíteni a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
Amikor megkaptam őket(2) rengeteg dolgot nem tudtam. Mit nem szabad csinálni velük, mit kellene tenni, amikor megérkeznek stb. Persze hogy azt csináltam amit nem kellett volna. Mosmár teljesen félnek tőlem, nem csipnek, hanem menekülnek. Még tehetek valamit hogy bizzanak bennem vagy már késő?

2022. ápr. 7. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, de nagyon sok idő lesz és türelem.

Mit csináltál velük?

2022. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek? Mióta vannak nálad? Mit csináltál velük?
2022. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1 évesek, pl.: ha nem mentek vissza a kalitkába, akkor visszakergettem őket.

(és hasonló rossz döntések) megfogtam őket akaratuk ellenére, ilyenek

2022. ápr. 8. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Vissza fordítható, de nehéz dolgod lesz, mivel okot adtál arra, hogy féljenek tőled. A szelidítés a bizalom elérését jelenti. Nyilván eléggé kicsesztél magaddal és velük is. Ne hibázz többször, sose legyél velük vad, mert préda állatok, stressz helyzetben bele is halhatnak a pánikba. Mostanra tudod, mit hogyan kell csinálni?
2022. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Legtöbb helyen azt olvastam, hogy minél többet kell körülöttük mozogni, hogy megszokjanak. Beszélni kell hozzájuk. Néhányszor próbáltam kölessel kínálgatni őket, de nem jártam sikerrel, ezért abba hagytam, nehogy megjobban megijedjenek
2022. ápr. 8. 15:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt is olvastam, hogy mivel ketten vannak, ezért nehezebb lesz megszelidíteni őket
2022. ápr. 8. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Tarthatsz akármennyi madarat, nem attól függ, hogy milyen könnyű megszelidíteni. Ez leginkább az adott madáron és a te technikádon, illetve kitartásodon múlik.

Szelidíteni kint kell, jelen helyzet miatt meg főleg, szóval ne nyúlkálj a kalitkába. Fokozatosnak kell lenned. Ha kiengedted őket, ne tegyél hirtelen mozdulatot. Van valami kedvenc kajájuk? Azzal ülj le és várj. Próbálkozz több mindennek, rügyes, leveles faágak, fürtös köles, alma, tyúkhúr stb. Nem fog menni rögtön, de idővel, ha ezentúl mindent jól csinálsz, nem fognak félni. Ők közelítsenek feléd, ne fordítva.

2022. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)) Igyekezni fogok
2022. ápr. 8. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!