Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Itt mit csinálhat ez a madár?

Itt mit csinálhat ez a madár?

Figyelt kérdés

[link]


A jelenet 04:28:05 után látható, amikor ez a vörös vércse, ha jól látom valamit felöklendez, de pontosan nem tudom mi történik, így majd javítsatok ki, ha nem így van. Ugyanez lejátszódik 04:37:40 körül is.


2022. ápr. 20. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Élő kamera...
2022. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de viszalehet pörgetni.
2022. ápr. 20. 08:59
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A fészekaljat őrzi, vagy a tojásokat, vagy a már kikelt fiókákat melengeti.

Ha hosszabb ideig figyeled őt, biztos te is felfedezed az egyértelmű jeleket.

2022. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, 6 tojás is van, azokon ül. A kérdésem arra irányult, hogy mit csinál 04:28kor, mert mintha kiöklendezett volna valamit. Hasonlót láttam már más ragadozó madárnál is, pl. vándorsólymoknál. Miért csinálják ezt?
2022. ápr. 20. 09:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Zsákmányának darabja lehetett, ami valamiért visszaállt neki.

Mintha egy véletlenül lenyelt meztelen csiga, vagy hasonló kajadarab lenne, nem tudom, de talán a gyomra nem fogadta be, így visszaöklendezte. Gondolom, nem olyan módon, mint a baglyok az emészthetetlen cuccot (toll, csontok) adják ki magukból, de valami hasonló történhetett. Vagy sok volt, vagy tápláléknak alkalmatlan. Debreceni Madártani Intézetnél valaki, vagy más, ornitológiában jártas szakembertől kéne megkérdezd.

2022. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öklendezés etetési ösztön a madaraknál, nem csak ragadozók etetnek így. Ha még nem keltek ki a tojások, akkor ösztönösen készül a szülővé válásra.
2022. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!