Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájaim nem...

A hullámos papagájaim nem eszik a gyümölcsöket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
csak kölest eszik semmi mást:(
2011. aug. 14. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyémek se eszik meg a gyümölcsöt. Csak magon élnek, és teljesen jól megvannak. Néha kapnak zöldet is, mert azt még szeretik. Saláta levél, vagy sárgarépa zöldje, esetleg petrezselyem. De ennyi. Vegyes magkeverék, amiben van mindenféle, fürtös köles, meg zab. Ennyi, és jól megvannak.
2011. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A miénk nagyon válogatós, csak a vörös köles eszi meg.. ezen kívül az almát, a körtét, salátár
2011. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Add nekem, én megeszem.
2011. aug. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keverd össze a gyümölcsöt-zöldséget a magkeverékkel! Kitartóan, rendszeresen, sokáig. Meghozza az eredményt.
2011. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszával értek egyet. Reszeld bele a magkeverékébe rendszeresen. Oké, h elélnek kölesen is, de a válaszadó is elélne vajaskenyéren és vízen.
2011. aug. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szia.


Az nem gond.

Ha kölest eszik az csak az nem baj.

Vigyázni kel vele, hogy miket ad nekik az ember mert lehet az is, hogy allergiásak valamire.

Általában salátát és répát szeretik.

Az alma székletfogó.

2011. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A salátán és a répán kívül még millió dolog van, amit szeretnek, nekem pl volt olyan madaram, aki a répára rá sem nézett. Viszont megőrült az uborkáért, a másik meg oda volt a körtéért és az almáért, míg a salátát elkerülte.

Teljesen egyénfüggő, melyik madár mit szeret, próbálkozni kell. Ha egészben nem eszi, belereszelni a táljába. Kipróbálni két-három naponta mással, észre fogod venni, melyikre ugrik jobban.

2011. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A főtt tojást megeszik? Előttem senki se említette pedig nagyon fontos nekik a fehérje is(ha nem kapnak elkezdik enni a tollukat). Adj nekik tojást hetente-kéthetente.

A gyümölcsöket,zöldségeket különböző formában(reszelve, apró darabokban, egészben,stb.) tedd a magok közé vagy éheztesd őket pár óráig és utána magkeverék helyett mondjuk répát tegyél az etetőjükbe.

2011. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

NE éheztesd őket! Semmiképp se! Rendkívül gyors anyagcserével rendelkeznek, szükségük van a naponta többszöri kölesre. Nem nagypapagájok, nekik nem főétel a gyümölcs, csak nagyon fontos kiegészítő.


(Tojást az enyémek nem eszik meg, de lehet kapni tojásos magos felakasztható rudat, én azzal pótolom, ha netán a tieidnek sem jön be. Amúgy igen, ez is fontos.)

2011. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!