Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Díszmadár vagy elengedhetem,...

Díszmadár vagy elengedhetem, ha összeszedte magát?

Figyelt kérdés

macskánk elkapott egy madárkát, de szerencsére időben elvettük tőle, úgyhogy egyben van.

pintyhez hasonlít a leginkább, nagyon szép sötétzöld; szárnya, farka szürke-sárga-fekete, csőre sötétszürke.

és rettentően fél. lehet csak a sokktól, nemrég történt a dolog.

köszi a segítséget!


2008. dec. 19. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Képet tudsz netre feltölteni valahova róla? Ne engedd szabadon, add oda egy madarasnak inkább.
2008. dec. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon nem tetszik a madárnak a kalitka. és nem tudom, mit tegyek. mert nem úgy néz ki, mintha eddig kalitkában tartották volna, viszont olyan kis szép, meg elkapta egy macska, ebből a szempontból meg nagyon is olyan, mintha díszmadár lenne. nem akarom, h szenvedjen...
2008. dec. 19. 11:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű az egy zöldike.Vadon élő madár. Engedd szabadon.
2008. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Itt nézz utána: hu.wikipedia.org/wiki/Zöldike
2008. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolom, hogy egy madarast keress, és add oda neki, mert ő tudni fogja, hogyan kell gondozni, míg rendbejön. Ha neked még nem volt semmilyen madarad, macska mellett lehet, hogy pluszban fél ez a kis madár, és nem biztos, hogy ugyanúgy el tudod látni, mint aki ért a madarakhoz. Egy madaras pedig azt is tudni fogja, hogy ha vadon élő madár, akkor mikor engedheti szabadon. Egyébként nem egy madarat mentettek már meg, idén még fecskementők is dolgoztak ősszel, nem tudom, azokat a fecskéket útnak engedték-e végül, vagy átteleltetik.
2008. dec. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
zöldike lesz...:) pesten lakom amúgy. itt engedjem el, vagy valami nyugodtabb helyen? és meddig maradjon még itt?
2008. dec. 19. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott engedd el ahol a macskád fogta. Visszatalál az élőhelyére. Ha sokáig kalitkában tartod elpusztul.
2008. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!