Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Talált kis verebet hogyan...

Talált kis verebet hogyan mentsem meg, hogy segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Vidéken lakunk és valószínűleg a kicsi kiesett a fészekből (már ilyen közepes méretű) .. Most behoztam a házba mert féltem hogy a macska megfogja.. Már itattam vizzel és megevett egy legyet amit fogtunk neki..


Mit adjak neki enni és milyen időközönként? Illetve mikor engedhetem szabadon?


Hátha van itt valaki aki madár barát és tudja mi ilyen helyzetben a teendő.. Mert bennem megvan a jószándék hogy egy darabig gondoskodjak róla ..



2022. júl. 21. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ne itasd, belehalhat.

Kozeli horgaszboltban szerezt be lisztkukacot, az eleg szaftos, nem fog szomjan halni. Ha tul nagy, vagd felbe neki.

2022. júl. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja es jelez ha ehes, csipogni, tatogni fog ha kozelitesz fele. Mekkora kb. Csupasz, pihes vagy kezd mar tollasodni?
2022. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat..


Holnap veszek neki lisztkukacot és átállok arra😄 egyenlőre én úgy látom, hogy nagyon jól elvan


Mérete: tollas teljes mértékben , viszont a repüléshez még gyenge..Úgy saccolok max egy hét és önellátó ..

2022. júl. 21. 19:57
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem kellett volna bevinni.A szülei vigyáztak volna rá akkor is ha már nincs a fészekben.Most komolyan,fogdossunk össze minden fiókát a macskák miatt?Ha megeszi hát megeszi.
2022. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És a szülei hogy védik meg attól, hogy a szomszédom két kandúrja 1 perc alatt kettétépje?🤷🏼‍♀️ Aki napi szinten egerekkel meg egyebekkel a szájukban járkálnak


De lehet igazad van legközelebb rábízom a dolgot a természetes szelekcióra.. akkor mindenkinek megnyugszik a kis lelke

2022. júl. 21. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:

mi lett a sorsa?

együttérzek hogy én is megmenteném, de sajnos ez a természet rendje


[link]

2022. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves #6!


Ebből és ehhez hasonló táblázatból énis láttam vagy tucatnyita neten. De tudod mit? Egy cseppet sem bánom, hogy megmentettem az életét!


Úgy tettem ahogy #1-es írta. Vettem neki lisztkukacot es vízbe mártogatva adagoltam neki, ahogy egy megbízható forrás írta adott méretű madárhoz. Illetve félig élő legyet szemöldök csipesszel. Meglepően rövid időt töltött nálam, kevesebb mint 2 hét után kirepült a neki készített “cipősdoboz ingatlanból”.. Sokszor mikor látom az ablakból a fajtájába tartozó madarakat az etetőmbe, bízom benne hogy ő az egyik🥰😄

2022. nov. 13. 17:00
 8/8 anonim ***** válasza:
hurrá! 😊
2022. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!