Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom csőrét...

Hullámos papagájom csőrét vágtuk,vérzik.Mi a teendő?

Figyelt kérdés
9 hullámos papagájom van.Az egyikük csőre majdnem derékig lenőtt,egy átlátszó szaruréteg nőlt rá.Nem is vettem észre eddig,csak az tünt fel,hogy fogyott a madárka.Fertőtlenített körömvágóval apránként levágtam,az utolsó vágásnál egy hatalmasat csípett belém és ekkor a maradék felesleges szaruréteg egyben letört!Kb 1mmel lett rövidebba csőre mint a többieknek.Visszaettem,csukorr szemmel üldögél a többiek között és sajnos vérzik a csőre.Ez 2 órája így megy.Régebben vágtam már hullámos csőrét,de az nem vérzett.Nem lett túl rövid,szerintem ha nem vérezne már tudna is enni vele.A környéken sehol nincs madarakhoz értú állatorvos,azért vágtam házilag.Szerintetek mit tegyek most?Várjam amíg magától eláll,vagy mit tegyek vele?

2022. aug. 14. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Derékig? Hát, az nem 1-2 hét alatt nőtt meg. Lehet megnyomtad a madarat a vágás közben. Nekem sajnos több is elpusztult ez miatt. Már nem tartok madarat, nem akarom kinyírni őket.
2022. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ember, nincs berakva nekik gipsz vagy valami amivel tudják koptatni?!
2022. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van berakva csőrkoptató,a többiek csőre rendben is van.Emellett természetes faágak is vannak berakva és ásványi anyagok.
2022. aug. 14. 15:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Legközelebb ezt bízd állatorvosra.

Én a helyedben ezt a madarat is elvinném dokihoz.

2022. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Belső vérzése lehet, tényleg megnyomhattad, mikor megcsípett. Hívj fel ügyeletes állatorvost, hogy mégis ne segítség nélkül haljon meg.
2022. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már nem vérzik a csőre,elállt,csak a vége még piros.Pusziszkodik a másikkal.Félek túl rövidre tört le,mert nem látam hogy törné a magot,csak beledugta az etetőbe a fejét.Reszelt répát is tettem be.
2022. aug. 14. 20:45
 7/10 anonim ***** válasza:

A vérzés erősen legyengíthette, az éhezés szintén, nem biztos h megmarad. A körmeikben és a csőrükbwn is van érhálózat.

Mit jelent h a közeletekben nincs? 100-500km-re nincs madaras?

Calopet pasztával kéne etetni amíg enni tud magától.

2022. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kevertem ki neki lágyeleséget,de meg sem kostolja.Sokat iszik vizet.Reszelt répából evett.
2022. aug. 17. 01:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Fejlemény?
2022. aug. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendbe jöt a madárka,de rekord idő alatt visszanőtt a csőre!3 napja vágtam belőle,de csak kb 3mm-t.Ez a gyorsan növő réteg nem csőr színő,hanem átlátszó.Csőrkoptatót szokta rágcsálni és mégis túlnő a csőre.
2022. okt. 29. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!