Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fürjeknél valóban nem számít...

Fürjeknél valóban nem számít a vérfertőzés?

Figyelt kérdés
Ajándékba kaptam egy 15 fős fürj családot, 11tojó és 4kakas, de valószínüleg rokonságban állnak egymással. Meglepően szorgalmasan tojnak, 11 tojótól átlagosan napi 9 tojás, de 11 is előfordult már. Kedves madarak, megszerettem őket és tenyészteni szeretném. Akitől kaptam őket, kérdeztem, hogy honnan szerezhetnék idegen madarakat, hogy a testvérek ne egymás között szaporodjanak, és azt mondta, hogy emiatt nem kell aggódnom. Nyugodtan kikölthetem a tojásokat, és majd az új generáció is szaporodhat egymással. Ezenkívül azt mondta, hogy nem jó ötlet két idegen fürjet összezárni, mert ha nem együtt nőttek fel akkor pusztulásig verekednek.

2022. szept. 9. 07:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nagyon nem ért a fürjekhez az, akitől kaptad... Ez a nem együtt felnövés és halálig verekedés akkora hülyeség, hogy Darwin díj kéne neki... Másrészt a madarak valóban nem annyira érzékenyek a belterjességre, de azért 2-3 évente illik kakast cserélni.
2022. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért figyelj oda. Nekünk két ketrec madár van. Eleinte együtt nőttek fel huszan, de később kiszórtuk a kakasok nagyját, és szétszedtük őket. A múltkor összepakoltuk őket egybe, hogy szépen letakaríthassuk a ketreceket, majd visszaosztottuk az állományt. Másnapra az egyik ketrecben az egyik madarat megverték a társai, nem verték halálig, de jól lekopasztották szegény fejét.

Korábban is volt egy madár, akinek a társai sebet okoztak, őt akkor elkülönítettük kis időre, de mikor kicsit gyógyult visszatettük. A társai még jobban bántották, mint előtte. Aztán megszokták, és békénhagyták.

Legutóbb meg úgy megverték a kakast, hogy azt hittem meg se marad. Azóta is találgatunk, mi lehetett a problémájuk, mert mindent ugyanúgy kaptak, mint korábban, és előtte ilyen nem volt, meg azóta se.

Szóval halálra nem verik egymást, de elég agresszívak tudnak lenni.

2022. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!