Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen értékbe kerül egy...

Milyen értékbe kerül egy beszélő papagájt megvásárolni, és a hozzá tartozó dolgokat? (táp,játék,kalitka stb..) és mennyi időt kell vele foglalkozni egy nap, hogy ne legyen depressziós?

Figyelt kérdés
Sajnos szinte minden állati szőrre allergiás vagyok, és emiatt gondolkodom egy papagáj beszerzésén. Viszont érdekelnének alapinfók/tapasztalatok esetleg konkrét fajtákról is, majd még neten, és facebook csoportokban is utánakutatok.

2022. nov. 6. 04:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy beszélő papagáj. Egyes fajták jobbak a hangutánzásban, és megtanulhatnak néhány dolgot, de ha azt várod, amit a youtube-on látsz, nagyot fogsz csalódni.


Az áruk a fajtától függ. Hullámos papagájt már 10-20 ezerért is tudsz vásárolni, míg egy arapapagáj több millió forint. A legnagyobb tétel a kalitka vagy röpde. Sajnos a kisállat kereskedésben kapható kalitkák nagy része alkalmatlan arra, hogy hosszútávon madarakat tarts benne. Ha spórolni szeretnél, akár használtan is vehetsz, hiszen a fém váz általában strapabíró, és jól fertőtleníthető.


Fontos, hogy a papagájok társas lények, tehát mindenképpen legalább kettőt kell tartanod. Ha naponta foglalkozol velük, hamar megszelídülnek. Nagyon intelligensek, játékosak és mindig igénylik az új ingereket, tehát minden nap kell rájuk időt szánni. De meg is hálálják,mert nagyon tudnak kötődni a gazdájukhoz.

2022. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Igen még gyerekcipőben halad ez a projekt egyelőre még én is utánanézek/kérdezősködök a dolgoknak. Azt olvastam hogy társas lények, és hogy sok foglalkozást igényelnek, de nem tudtam hogy mindegyik fajta képes lehet a hangutánzásra. Valószínűleg a kalitkát magamnak megoldanám szerintem, mert horror áron lehet egy nagy szép állapotban lévő.
2022. nov. 6. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!