Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A baromfifélék - csirkék,...

A baromfifélék - csirkék, kacásk - is fogékonyak a pavlovi reflexre?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy egy adott ingerre be lehet "programozni" egy adott viselkedést.

Pl ha a tyúkokat este egy bizonyos hangsor kíséretében terelgeti be az ember a tyúkolba, akkor idővel elég lesz lejátszani a hangsort, és bemennek maguktól?



2022. nov. 16. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Igen, már akváriumi halaknál is megfigyelhető. Persze egyéni különbözőségek (tanulási képesség) nyilván megfigyelhetők.
2022. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Olyan mértékben, hogy akinek nagy területen (több hektár) vannak napközben a baromfiai, az szépen betanította nekik a légkürt hangját, és csak meg kell nyomnia, jön minden állat haza, amikor kell.


Betanítás alatt értem: amikor morzsolt főttojást adott, megszólaltatta a kürtöt.

2022. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Ludak kifejezetten okosak, jól idomíthatóak - volnának, ha nem lennének ennyire önfejűek és temperamentumosak.


Kacsa már más tészta, ahogy a kakasnők is. A kakasokat amennyire eddig tapasztaltam nem nagyon lehet nevelni, agresszív reakciót vált ki náluk kb. minden.

2022. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

'ahogy a kakasnők is"


Azok meg mik? Vagy a tyúkokra gondolsz, nem tudod hogy hívják?

2022. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

4.


Tudom, hogy tyúkok, de a kakasnő kifejezés hangulatosabb :)

2022. nov. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
5. A
2022. nov. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Akkor is béna. Mellesleg a kínai horoszkópban kakas jegyének női szülötte a kakasnő
2022. nov. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

7.


"kakas jegyének női szülötte a kakasnő"


Mert ez nem béna, mi? Hát de.



Jókai Mór: Egy magyar nábob intrójában olvastam ezt a kifejezést, onnan vettem át.


"MEGKÖLTÉS: ez megint új szó: Én csináltam. Azért csináltam, mert eddig nem volt, s szükség volt rá. írókra nézve ez műszaki kifejezés. Meghatározója annak az agyműködésnek, amíg az író egy alapeszméből, amit tárgyul elfogadott, egy egész művet megalkot. A magyar nyelvben igen szerencsés szó az, hogy „költ", mert kétféle értelmet fejez ki tökéletesen: azt, hogy „dichtet" és azt, hogy „brütet". S ez a kettő az írói működésnél együtt jár. Kissé mókás helyzet ugyan, ha elképzeljük, hogy ül az a romantikus tollas azon a tikgömbön,* saját fantáziája melegével iparkodva azt kikölteni, s maga sem tudja, hogy mi lesz belőle, ha kikel? Talán kakukk? vagy éppen lidérc? (baziliszk). A realisztikus tollas már komolyabban végzi; ő a tapasztalat, az életismeret egyiptomi kemencéjébe rakja be az eszmetojását, aminek a héjára már rá van írva a név: ,,Creve coeur", a hévmérő szerint aláfűt s bizonyosra működik. Hát én a galamboktól vettem a példát. A galambköltésnél felváltja egymást a nő és a hím a fészken. A nő a fantázia, a hím a tapasztalat, az emlékezet, az ítélő ész. Ezeknek együtt kell az új költeményt életre melengetni. * Ezt a szót egy nevezetes írónőtől sajátítottam el, aki a tyúkot »kakasnő« névvel jelzi. (J. M.)"


Szerintem aranyos.

2022. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire kapcsolódik a témához, nekem gerléim vannal itthon és hozzaszoktak a 6 órási etetési időhöz. Nem használtam semmit, csak mindig ugyanabban az időben kaptak kaját. Ha nem kapják meg, akkor 6 óra körül már toporognak a kalitka azon reszeben, ahova a magot szórom.
2022. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

"Szerintem aranyos."


Lehet, csak nem szakszerű. Szóval nem mindegy hogy milyen kontextusban használjuk

2022. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!