Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt beszédre...

Hullámos papagájt beszédre tanítani! . (? )

Figyelt kérdés
Mit jelent az hogyha nyitogatja a száját??? és nyújtsa közben a nyelvét?? Beszélni akar??? és már egyszer-kétszer-háromszor-négyszer nagyon-nagyon kinyitotta a száját!!! (ilyenkor olyan aranyos)... Folyton mondom neki , hogy szia... mert még nem tud beszélni!! Ez haladás nem??? mennyi idő múlva tudja majd kimondani(Kb)??? ha napi 1-2 órát foglalkozom vele....??? ja és olyan lehet, hogy kékes az orra a papagájnak , majd bebarnul?? ismerősömnek a papagájának volt így!!!
2010. okt. 3. 18:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem még régebben amikor volt egy papagájom, lejátszottam neki Mc Hawertől a Sej Ribizli, Piros Bicikli című számot jó párszor, aztán azt ő is mondogatta már utána, tényleg megtanulta azt, hogy sej ribizli, piros bicikli!

A mostani papagájomat Csipikét annyira nem tanítgatom beszédre, csak néha: van hogy utánoz hangokat, pl. a magas hangokat, vagy ha cuppogok neki (mintha puszit adnék), azt ugyanúgy visszamondja. ha még többet foglalkoznék vele, biztos még többet tudna!

2010. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jajj kösz mindenkinek!!!!
2010. okt. 5. 16:51
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez a nyelvnyújtogatós csőrnyitogatás a madaraknál vagy az, hogy a torkára szaladt valami és próbálja helyre rántani (de csak ha közben öklendezni is próbál), vagy az, hogy ásít, mert ők így ásítanak.


Elvileg lehet hullámost beszédre tanítani, de még nem hallottam.

2010. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi sok értelmetlen hozzászólót...

Nincs nemhez kötve a beszéd, hisz a tojónak is van nyelve.

Nem élnek 100évig!! Az ara papagájok élnek a legtovább, de sajnos a hullámosok legtöbbje, tipikus papagájbetegségben elpusztul. Könnyen megfáznak, ezért ablak mellé, huzatos helyre ne rakd és este mindig takard le! A tojók: barnák ill. fehérek. A hímek kékek, kékeslilák. A hullámos nagyon intelligens papagáj, akkor is tanul beszélni ha te nem beszélsz hozzá, hanem hallja az emberi hangot, beszédet! Az enyém is így tett össze mondatokat, értelmeseket!

2010. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Miki Egéér ***** válasza:
Nekem van egy hím hullámos az a neve hogy Csuri és amikor mondoma anevét mindig kitátja a száját.Ez azt jelenti hogy beszélni akar?De mindig azt mondom neki hogy Csuri akkor menyi idő mulva tanulja meg ha egy nap úgy 10-15 elmondjuk neki?
2011. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Miki Egéér ***** válasza:
De az én hímem sárga zöld és fekete is van benne és a épapagájok NEM élnek 100 évig a hullámos pedig 15-16 a legtöbb pedig 19-20 lehet!!!!!
2011. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez a szájnyitogatás nála még az is lehet, hogy izgalomba van. Mert gondolom akkor vetted észre, hogy így nyitogatja a száját, amikor épp beszéltél hozzá, egy idő után elkezdi nyitogatni a száját, ez az izgalomtól is lehet! Igen, szokott is ásítani, akkor a nyelve is látszik, vagy pedig felöklendezik valami kaját, akkor is nyílik a szája. Valamint ha melegük van, akkor is szokott lenni ez a szájnyitogatás párosulva ahhoz, hogy a szárnyaikat is másképp tartják közben.
2011. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
az én hulimnak is így volt, hogy fiatalon kék volt aztán bebarnult...
2011. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
tud beszélni...videó is van fent róla juhtúrón...:D
2011. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!