Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagáj reptetése?

Nimfapapagáj reptetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, a szelidítés terén. 1-2 hónapja bővültünk egy kis nimfapapagájjal. Odáig eljutottunk, hogy a fürtös kölest, illetve a szotyit elveszi a kezünkből, viszont még sokszor fújtat.


Egy külön szobában van a kalitka és a reptetésen gondolkodtunk. Addig nem érdemes kiengedni, amíg nem teljesen kézszelíd?

Attól tartok, ha ki is lenne engedve, nem menne magától vissza,a kalitkába. Fölösleges stressznek meg nem szeretném kitenni.

Előre is köszönöm!



2023. márc. 8. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Már réges rég ki kellett volna engedni repkedni! Így elsorvadnak az izmai, röpképtelen lesz, legyengül az immunrendszere és elpusztul. Madarat tartassz, nem dísztárgyat! Szelidíteni amúgy is kalitkán kívül kell és vissza fog menni magától, ha türelmes vagy és csalogatod.
2023. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha nem közlöd, hogy nem dísztárgy, rá se jövök.:)

Mindenesetekre köszönöm a válaszod.

2023. márc. 8. 18:37
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha tisztában vagy vele, hogy nem dísztárgy, akkor mi volt a kérdés? Annyira sem olvastál utána a madártartásnak, hogy max 1,5-2 hétig szabad/kell csak bezárva tartani? Egy madárnak a repülés a lételeme. 2 hónapja tartod bezárva, repülés nélkül, szotyival tömve, hogy elzsírosodjanak a szervei. Mostanra meg úgy megszokta a 0 mozgásteret, hogy úgy kell majd kikönyörögnöd a kalitkából, ami szintén több hétig elhúzódhat. Elnézést, hogy jobban aggódok a madaradért, mint te.
2023. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, normális hangnemben nem ment. Már, ne is haragudj, de ismersz netalántán? Addig meg, krvára ne ítélkezz. Mi az, hogy "jobban aggódok érte, mint te"?

Ha mások feleannyira normálisan és odafigyeléssel tartanának állatot, mint én, nem lenne gond. Igen, aláírom kezdő madártartó vagyok.:) Eddig kutyától kezdve, teknősig minden tartok/tartottam. Nem azzal van a baj, ha tanácsot adsz, mivel azért írtam ki a kérdést. A stílusoddal van a baj és a bunkó megnyilvánulással.:)

2023. márc. 8. 20:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én ezzel takarózok, hogy mást is tartottam.:) Te pedig a kedves "őszinteségeddel". Undorító, hogy mindenben vájkálsz, egy hiba miatt. Senki nem mondta, hogy számomra nem alap. Ha nem lenne az, nem kérdezek.
2023. márc. 8. 20:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Kereskedésből vagy tenyésztőtől van? Mekkora a kalitka? Mennyire olvastál utána a madártartásnak?
2023. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kereskedésből hoztam, a kalitka mérete: 114,5 x 54 x 54 cm.

Mielőtt hoztam volna, természetesen utánaolvastam. Kiengedni viszont még nem mertem, mert féltem, hogy esetleg összetöri magát, illetve, hogy visszamegy-e a kalitkába, így hogy nem kézszelíd.

2023. márc. 8. 21:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Erről van szó. A kalitka mérete nem jó, kereskedésből nem épp jó ötlet állatot venni, így a szelidíthetősége, neme, kora és egészsége is lutri. Nem töri össze magát, ha utána olvasol, hogy milyennek kell lennie a madárbiztos szobának, miket kell elpakolni, letakarni, becsukni stb. A kalitkába meg visszamegy, amit az első válaszban is írtam. Kicsit erőltesd meg az utána olvasást..
2023. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A kalitka majd le lesz cserélve, egyenlőre ideiglenes.:) Az, hogy kereskedésből jött, nem jelent problémát, mert megbízható az adott hely. Onnan, még beteg állatot nem hoztam. Nyilván tenyésztőtől a legjobb, ezt nem vitatom. Köszönöm a válaszod.

Ígérem megerőltetem az utánaolvasást, viszont kérlek te is erőltest meg máskor magad, ha ne ennyire lekezelően válaszolj annak, aki kérdezett. Köszi.:)

2023. márc. 8. 21:31
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Tudod, az a "baj", hogy mikor én anno elhatároztam, hogy nimfát akarok tartani, 600 oldalt elolvastam előtte, egy konkrét A4-es füzetet teleírtam minden fontos dologgal kapcsolatban. Nemek megkülönböztetése, szelidítés folyamata, tojásrakás és felmerülő problémák, ehető-nem ehető/mérgező magok, gyomnövények, fűszernövények, házikoszt, lágyeleség, fehérjeforrások, ülőrudaknak adható, nem adható, félig adható ágak, ürülék színe és állaga mire utal, betegség jeleinek tünetei és esetleges kezelése, egzós állatorvosok neve, címe, telefonszáma stb. A tojóm tenyésztőtől volt, a hím mentett, egy idős házaspártól. A hím pici kalitkában volt, mikor hozzám került, nemhogy repülni, hanem konkrétan járni sem tudott szerencsétlen, annyira eldeformálódott a lába az ülőrúdtól. A kalitka, amiben volt, tele volt szotyi héjjal, beszédkészség fejlesztő vacakkal tömték, a tolla csapzott volt, tehát nem volt túl jó bőrben. Ha nem mentem meg, nem húzta volna sokáig. Na, pont ezért vagyok hajlamos felhúzni magam. Nem az a baj, ha kérdezel a tartással kapcsolatban, hanem az szúrja a szemem, hogy annyi időt sem fektettél bele az olvasásba, hogy ez a kérdés ne szülessen meg és a madár sínyli meg. Élőlény, kell neki a mozgás, az ingerek. Mindig ez legyen az első, a szelidítésre bőven lesz még időd.
2023. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!