Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell a papagáj megszelídi...

Hogy kell a papagáj megszelíditeni?

Figyelt kérdés
az enyém érdekes fajat rozella ami naon vad, van egy párja az aránylag szelídebb mert sokat foglalkoztak vele!
2008. dec. 28. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már nasival magadhoz csalogatni? Valami csemege, amit szeret. Idő és türelem, de a legtöbb madár szelídségéhez a hasán keresztül vezet az út :-)
2008. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem fiatal, és ráadásul még párja is van, baromi nehéz lesz megszelidíteni. Majdhogynem lehetetlen. Nagyon sok törődés kell, foglalkozz velük naponta.
2008. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy papagájnak párja van, akkor hiába próbálod megszelidíteni, mert a párban tartott papagájok inkább egymásra figyelnek és az ember nem érdekli őket. ha egyedül tartanád, akkor unatkozna egyedül és rájönne, hogy az egyetlen társaságot az emberekben, benned találja, így könnyebben hozzádszokna, sőt, egy idő után ha mindennap rengeteget foglalkozol vele, ő igényelné magától a társaságodat. nekem egy hím hullámos papagájom van, annak idején mikor megkaptam nagyon fiatal volt még, mamám kezdett el vele foglalkozni, mindennap benyúlt a ketrecbe, próbálta rávenni, h az ujjára üljön...persze előbb megcsípkedte, de később elérte a célját, Pali ráült az ujjára...később már ki is lehetett venni a ketrecből, nem repült el, sőt, mióta teljesen megszelidítettük a ketrec ajtaja nyitva áll, oda repül ahova akar. Ő ezt ki is használja, néha a vállunkra,fejünkre száll, körberepked körülöttünk, mikor figyelmet kér...nagyon aranyos :)
2008. dec. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Párban tartott madarat is lehet, csak nehezebb. Tapasztalat!

5 madaram van, 1 hullámos (akinek volt párja sokáig, de ha valami csemegét nyújtottam oda neki, nem érdekelte a párja, odajött és elvette a kezemből), és 2 pár nimfa (egyiküknél odú is fent van, és rendszeresen vannak fiókák), ha kaja van, jönnek, sőt, kajáért képesek a párjukkal is összekapni. Persze nem bántják egymást, de azért a hasuk nagy úr. :-)

2008. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Oké a nasi őt nem érdekli mindennap kap vmit! A lány aki eköbb volt nálunk egy hónappal mint a másik, az depressziós lett kicsikét, mert nekik pár kell!

Egyszer naon megcsípett amikor odajött a kezemhez azóta nem nyulkálok ne hozzá!

2008. dec. 29. 11:02
 6/14 anonim válasza:
80%
Fontos hogy a madárnak ne legyen párja és az hogy hím legyen. Próbálj a lehető legtöbbet töltni vele, mert ha nem vagy ott mellette egyre jobban elhidegül tőled. Érd el hogy megszokja a kezed közelségét. ma rámegy egyedül az ujjadra akkor már menni fog a dolog...
2008. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
en is ebben a helyzetben voltam amig papagajaim voltak, eszmeletlenul vadak voltak, ez az miatt van mert parban vannak, a szomszedban egyedul volt a papagaj es nagyon szelid is volt
2009. jan. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Van a nasin kívül még pár trükk.

A legtöbb papagáj kíváncsi, még akkor is, ha eleinte félelemként mutatják ki. Próbáltad már, hogy tükröt teszel elé, vagy tükör elé teszed a kalitkát? Mondom, nem lehetetlen párban tartott madarak esetén se, most is 5 papagájom van, és közülük 4-en párban élnek, és nem vadak.

Próbáld ki, hogy tükröt teszel elé. Az én egyik nimfa fiókám (5 hónapos lesz) eleinte össze akart verekedni a saját tükörképével, vicces volt, ahogy próbálkozik, még a tükör mögé is ment, hátha ott elkapja a "másik madarat", most meg énekel neki. Idősebb madaraknál is beválik, bár ő nálunk született, de volt olyan, akit boltban vettünk, párban élt más madárral, és a tükör bevált.

2009. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

NE adj nekik minden nap nasit!Nem csak azért,hogy könnyebb legyen megszelidíteni,hanem azért,mert árt az egészségüknek!!!Gondolom kalitkában vannak tartva,és nincsenek naponta röptetve,így a sok nasitól el fognak hízni!

Nekem 2 nimfám van,és szelídek.Kézből esznek,néha a hátamra/vállamra is rámennek,de a simogatást ki nem állhatják!Az én módszerem:este,félhomályban közeledtem a kalitkájuk felé,és szép lassan egyre közelebb tettem a kezem!Ezt ismételtem párszor,aztán egyik nap megpróbáltam a kezemből adni a szotyit:és láss csodát!,mindkettő elfogadta!Aztán később már a tenyeremre is rámentek,de kizárólag akkor,ha volt rajta mag!Aztán később képesek voltak a röpdéjükben az egyik ágról (ami messze volt a kezemtől) rárepülni a kezemre,csak azért hogy egyenek!Így az sem ritka,ha onnan felmásznak a vállamra,és aranyosan csipkedik a hajamat! Arik nagyon! :D

2009. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

már bocs, utolsó válaszoló, de almát mindennap adunk nekik mont nasit!

Muszály , mert az egyik van amikor nem iszik az itatóból, mert a tenyésztőnél nem olyan volt nekik!

A félhomály meg azért nem jó csináltam, de apukám mondta, hogy ne mert nem tudtak pihenni!

2009. jan. 2. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!