Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kanári madár tartása? többi lent

Kanári madár tartása? többi lent

Figyelt kérdés

Üdv! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok sok mindent olvastam már a kanárikról mégis egyéni tapasztalatokkal szeretnék információt gyűjteni.

Áprilisba lesz a születésnapom és el határoztam magam hogy szeretnék 1 pár kanári madárkával meg lepni magam korábban már tartottam pintyeket gerléket papeszokat a kérdésem inkább ami a legfőbb van két gyerekem 5 s 3 éves hogy ezeket a csöpnyi madárkák mennyire stresszelnének be tőlük? igyekszem a gyerekeimnek is el magyarázni majd h mit szabad mit nem meg mire van leginkább szükségük nekik milyen zöldség,gyümölcs,egyébb élememmel kapcsolatban ki mit add nekik? meg ezeknél a magán zöldségeseknél vegyszer mentesek az árujuk? köszönöm a válaszokat nézzétek el nekem a buta kérdéseimet rég volt már hogy kis diszmadarakat tartottam szinte mondhatni kezdő kanári tartó leszek. szép napot :)


2023. márc. 25. 16:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem van kanárim több éve, gyerekem azonban nincs.

tapasztalatom, hogy a kanári egy roppant aranyos, szerethető ámde felettébb félénk kismadár. rendkívül fél és stresszel minden ismeretlentől és zajtól, gyanakvó még akkor is ha abszolút békés szándékkal közelít felé az ember.

fürdeni nagyon szeret, érdemes minden nap kirakni nekik egy kis műanyag tálat langyos vízzel, nagyon fogják élvezni.

Kanáriknak való Versele Laga magot és bolti almát adok neki, eddig nem panaszkodott :)

2023. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kb.5 eves voltam mikor a miénk meghalt (nem miattam). Sokat próbáltam gyámbászni, a szüleim állandóan résen kellett legyenek. Annyira félős volt, hogy ha anyám hajat mosott és törölköző volt a fején, össze-vissza repdesett és sírt. Nagyon aranyos madarak de sztem nem biztos, hogy kisgyerekek mellé való. Viszonylag nagy kalitka kell+mindennapos röptetés. Vitaminok, kálcium, lágyeleség.
2023. márc. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Koszonom mind 2-toknek szerencsere nagyabol nyugis csaladi legkor van ugy ahogy "nagyok" mar a gyerekek elvannak csendben is a napi roptetesuket majd hogy kezdjem? Csak nyisam ki a kalitkat? S hogy csalogatom vissza oket? Delelotti orankban lennenek szabadok mivel akkor csak en leszek itthon a madarkakkal.koszonom
2023. márc. 26. 13:38
 4/18 anonim ***** válasza:
Első 1-2 hétben csak szokják a helyet, én akkor még nem javasolnám a röptetést. A kalitkájuk szemmagasságban/fölött legyen, csendes helyen. Lassú mozdulatok, halk beszéd, napi rutin jót tesz eleinte. Az első kiengedésnél végig figyelni kell őket. Nálunk volt olyan papagáj, aki sosem akart hazamenni, őt sötétedés után betettünk a kalitkába. Elméletilrg a kajára hazamennek. A kanáriaimk szerettek otthon lenni, többször hazamentek 1-1 kiengedés alkalmával.
2023. márc. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Koszonom nekem is volt 2 hullamos papeszom regen ok olyan okosak voltak hogy maguktol vissza mentek a helyukre😊 viszont Kanarik teljesen uj lesz nekik amugy mi a kedvenc nasijuk? Mit szeretnek etelben nagyon??😊
2023. márc. 27. 05:56
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az almát imádták, a salátát is csak azt nagyon jól meg kell mosni, beáztatni, állni hagyni és utána lemosni. Mi benyeljük a vegyszereket simán de ők picikék és a növényvédőktől, gombairtóktól szb elpusztulhatnak. Kölessel óvatodan, el tudnak hízni. Minden madarunk haza tudott menni magától azt az egyet leszámítva.
2023. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja és hiába voltak letakarva a hím reggel 7-kor kezdte az éneklést.
2023. márc. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6/7 koszonom a valaszt nem gondoltam hogy ilyen multikban vegyek nekik zoldseget inkabb egy ilyen maszek zoldsegesnel gondolom ott vegyszer mentes arukat adnak el de kerlek javits ki a tevedek😊 annyi baj legyen hogy 7kor a csivitelesere kelljen kelni amugy is van egy koran kelos kisfiam aki fel6 6 fel7 fele mar fel ebreszt meg leginkabb azert is szeretnem hogy madar csivitelesre kelhessek pesten sajnos nincs mod hogy a szabadban hallhasam a madarkakat igy nem banom😊 amugy is koran kelos vagyok en is annnyi baj legyen vagyis inkabb nem is baj😊
2023. márc. 27. 13:59
 9/18 anonim ***** válasza:
Megvannak már a kismadarak? Olyanok mint ahogy vártad?
2023. ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen tegnap erkeztek😊 kezdik szokni az uj helyuket el vannak mar most kenyesztettve ugy h remelem sokaig velem lesznek😊
2023. ápr. 6. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!