Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ilyenkor mennyire normális,...

Ilyenkor mennyire normális, ha egy parkban ilyenkor vágják vissza a fákat?

Figyelt kérdés
A madarak költése miatt kérdezem. Igazából meglennék lepve, ha ebben az országban figyelnének ilyesmire, de hátha...
2023. ápr. 27. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Semennyire nem normális. Magyarország suttyóország, ezt a lakosság élővilághoz való viszonya is hűen tükrözi.
2023. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Tilos ilyenkor fát vágni , költési időszak van szeptemerig.
2023. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
73%
S még az is vicces ,hogy ha az ember szóvá tenné akkor jó magyar mentalitásból kiindulva az lenne a válasz ,hogy “örülj ,hogy egyáltalán levágjuk”…
2023. ápr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elkeserítő... Kiszoktam ülni abba a parkba és figyelni az ottani madarakat, láttam, ahogy hordják a fészekanyagot, nem akarok belegondolni, hogy ez mind kárba vész.:( Nem hiszem, hogy tekintettel lennének a fészkekre, külön néznék és azokat az ágakat ne fűrészelnék le. Túl sok rossz hírt hall az ember.
2023. ápr. 27. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy nem indokolt a fa állapota miatt (mit tudom én, járda mellett van, meg van repedve egy nagyobb ág és félő, hogy ráesik arra járókra), akkor tudtommal ilyenkor nem is szabad. Én ősszel szoktam gallyazókat látni inkább.
2023. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan tilos. De hat ez egy milyen ország már..ha jelented max te kapsz vmi bűntetést rágalmazásért vagy garázdálkodásert v mittom én.

De azért még meg lehet próbálni. Elméletileg nem szabad. Ha védett madarak akkor meg feljelentést kell tenni. Azt meg kötelező kivizsgálni.

2023. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok fát vágtak meg akkor én simán hívnám az állatvédőket...


De persze ezt időben kell, hogy az elpusztult madarak, összetört tojások még láthatóak legyenek, mert hamar eltakarítja őket a természet....

Nem biztos, hogy lesz belőle valami de hátha... néha 1-1 nagyobb pusztítást

(fecskefészkek, denevérek) felkap a média.


De sajnos nálunk a környezet és állatvédelem a béka segge alatt sincs :(

2023. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!