Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Túlélhette ez a madár?

Túlélhette ez a madár?

Figyelt kérdés

HOSSZABBAN LEÍRVA

Egy bitang ölyv vagy valami ragadozó madár zuhanó repüléssel egy verebet kergetett. A verébnek gondolom a legkisebb baja volt az ablakokon lévő madár matrica és tiszta erőből neki.

A kicsi nyaka kitört azonnal szörnyet halt egy jó meme-be beleillő kakafota hagyva pont a matrica mellett. A másik meg követte és ő is neki ment és bele esett a mini szökőkútba. Kiszedtem és elrepült, de nagyon lihegett szegény. Úgy el ment mint ha mi sem töetént volna egy kis fejrázás után, de én aggódom.


RÖVIDEN:

Egy ragadozó madár veréb kergetés közben neki ment az ablakomnak. A veréb meglaht a másik amint kiszedtem a szökőkútból egy kis fejrázás után azonnal elrepült de én aggódom.


Kérdés az, lehet szerzett halálos sebet? Lett valami maradandó sérülése?



2023. jún. 14. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Agyrászkódást kaphatott, de ha belső vérzése nincs valószínűleg rendben lesz.
2023. jún. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Ablaknak repült madarat ajánlott egy dobozba beletenni, ahol egy órát pihen nyugiban, sötétben. Utána ha jól van, mehet. Bár egy nagy ragadozómadárral ezt nehezebb megcsinálni. Ha elrepült, akkor valószínűleg nem lett komoly baja.
2023. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Valszeg karvaly volt. Ha elrepült akkor nemigen volt baja.
2023. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Igen ez igaz, a karvaly szokott madarakra vadászni.
2023. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Menj utána kocsival, ha ennyire nem tudod magad túltenni rajta.
2023. jún. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Egy természetfilmben láttam, hogy sok esetben nem is a sérülésbe halnak bele a madarak, hanem az elszenvedett sokkba.

A 2. jól írja. Nyugiba eltenni a madarat, ha nincs sérülése és a sokkot kiheveri, akkor el fog repülni - ha kiengeded pár óra múlva - mintha mi sem történt volna.

2023. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Ablaknak ütközésnél mindig kartondobozba tenni nyugalomban csendben sötétben a házban. Egy-két óra alatt elméletileg jobban lesz.

Holnap elküldöm mit lehet az ablakokkal tenni a sziluettek semmit sem érnek kb.

2023. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem volt időm beletenni egy dobozba mert elrepült.
2023. jún. 15. 00:05
 9/11 NTBS ***** válasza:
100%
Igen. Ha el tudod repülni.
2023. jún. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elrepült akkor olyan tekintetben mindegy, hogy úgy sem fogod megtalálni, bár kétlem hogy komoylabb baja lenne.
2023. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!