Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájfajtát ajánlanát...

Melyik papagájfajtát ajánlanátok a leírás alapján?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy papagájt. Igazából bármiről lehet szó, a hullámost, az arát és a nimfát kivéve.

Hozzátenném, hogy nem díszmadárként dolgozna, hanem rendes háziállatként, akivel jókat lehetne "szórakozni", mértékkel.

Nézegettem, melyik papagájfaj lenne megfelelő, de nem tudok választani...

Tudnátok nekem ajánlani?

Legkisebb problémát jelentené, ha nagychelyre lenne szükség a tartásához (ketrec mérete).

A madárka ára, illetve a tartási költsége sem jelentene problémát. Belefér, ha tényleg nagyon kis szerethető fajtáról lenne szó.

Azt sajnos még nem tudom, hogy érdemes lenne-e (ha már eljutottam a madár vásárlásának pontjára) egy pár éves, már megszelidített papagájt vennem, vagy döntsek inkább egy fióka mellett, akit majd én magam kézhez szoktatok? Szerintetek?

Illetve az is fontos tényező lenne (már ha van ilyen), hogy miután kellőképpen magamhoz szoktattam a papagájt, ki tudjak vele menni az udvarra, úgy, hogy ő nem repül el mellőlem. Ez a dolog faj függő, vagy mindegyik fajnál van ilyen egy bizonyos barátsági szint után, vagy egyiknél sem lehetséges ez?

Lenne időm bőven foglalkozni vele, tanítgatni, nevelni.

Ha esetleg lenne ajánlásotok, írnátok hozzá egy-két dolgot, amit érdemes lenne neki venni, vagy hogyan bánjak vele, párban kell tartani vagy egyedül is elvan, hím vagy tojó lenne a jobb választás, az adott papagájfajhoz egy jól bevált tenyésztő, stb .

És utolsóként! Egyáltalán nem jelentene problémát, ha hangos.

Köszönöm szépen előre is!



2023. jún. 28. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Papagájt nem tartunk egyedül, párban gondolkodj. A párban tartás nem gátolja a hozzád szoktathatóságot, sőt.
2023. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Okés! Köszi! Egyáltalán nem lenne gond, ha párban kéne tartani őket.
2023. jún. 28. 16:20
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Szia mi galambot tartunk sokal jobb minta papagály
2023. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha a kalitka mérete problémát okoz, akkor vagy kialakítasz egy madárszobát, vagy felejtsd is el a madártartást. Kezdő papagájtartónak nimfa vagy hullámos ajánlott, nagyon maximum még katalin (már már ezeknél a fajoknál is úgy kezdődik a dolog, hogy minimum (!) 1m hosszú kalitka), minden más fajnak nagyobb, tágasabb kalitka kell és kezdőknek nem ajánlott a tartása. Kivinni reptetni tilos, én még hámmal sem ajánlom, mert mocskosul balesetveszélyes. Minden papagáj faj minimum párban tartandó. Leírásod alapján te egy bújós kiskedvencet szeretnél, a madarak viszont nem ölelgetni való plüssök, gondolkozz más állatban szerintem.
2023. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Papagáj pontos j 3-as szakértő.
2023. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem jelent problémát a ketrec ára, mérete. Mindent tudok biztosítani neki.

És azért írtam azt is le, hogy ne hullámost vagy nimfát (illetve az arát is odaírtam) írjatok, mert egy családtagomnak 5-6 féle papagája van (nem tenyésztő), és sokszor besegítek neki. (Mielőtt bárki kérdezné, ő volt az első, akit megkérdeztem, milyen papagájt tudna ajánlani, de ő szerinte én válasszak, ami nekem kell, nem akar beleszólni...) Tehát van annyi tudásom, hogy egy igényesebb, jóval több időt/figyelmet igénylő papagájt tudjak tartani. + Pár évvel ezelőtt nekünk is voltak hullámosaink, két fiú, de már nagyon idősek voltak, az egyik elpusztult, 1-2 hónappal később a másik is...

Nem kell ám mindent túlgondolni, nincsenek a papagájjal olyan céljaim, hogy folyamatosan késztetést érezzek a simogatására és mindig zavarjam. Mindent mértékkel, hogy neki is, és nekem is jó legyen.

2023. jún. 28. 18:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, hogy az egyik családtagod papagájokat tart. Itt egyedül a te tudásod a lényeg, ami nagyon nincs, ez már alapból a kérdésedből is látszik! Kivinni az udvarra, egyedül tartani, vagy sem... Ez 0 tudás, tehát nagyon kezdő vagy. Ha így bevállasz egy nem kezdőknek való fajt, nemcsak te, de a papagájok is megszívják rendesen. Plusz minél nagyobb faj, átlagosan annál tovább él és annál nagyobb értelmi és érzelmi intelligenciával rendelkezik. Ha elcseszel valamit, viselkedészavar, agresszió, öncsonkítás vagy vérfürdő is lehet a vége.
2023. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nyilván ezért kérdeztem meg, hogy ki szabad-e vinni. Szakmai tanácsra voltam kíváncsi. Olvastam, hogy ők ha megijednek, beindul náluk a "prédaállat" funkció, és akkor kész, vége, nincs papagáj többé. Csak gondoltam megkérdezem, hátha van kivétel faj.

Azt alapvetően tudom, hogy mire van szüksége egy papagájnak, de mivel rengeteg faj van, ezért gondoltam hátha ajánlanátok dolgokat pluszba... Ha például mondjuk valaki Jákó papagájt tart (na olyat sem szeretnék), leírja, hogy vegyél neki pluszba mondjuk **** vitamint, vagy **** játékot, stb. A többi információnak már képes vagyok utánanézni. Csak kiegészítő dolgokra voltam kíváncsi, ami más papagájának is bevált (amiket az imént írtam). Nem akarom szemes kukoricával meg indító táppal etetni, jó?


Igenis nem egy papagájjal találkoztam, vagy láttam, ami "egyedül él", társ nélkül. Mégis él, virul, életvidám madár. Nagyon jóba van az emberekkel, neki ők a társak.

Na mindegy, akkor asszem máshol nézek utána ezeknek a kérdőjeles dolgoknak.

2023. jún. 28. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan papeszt, amelyiket neked még nevelgetned kellene kézzel, amúgy sem szabad venni, mert csak olyan állat utóda cserélhet gazdát, amelyik már önálló életre képes.
2023. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen igen, anno az első hullámos papagájom is 4 hónapos korában került hozzám, utána sikerült megszelidítenem.

Csak szerintetek ha egy másik papagáj fajtában gondolkodunk, akkor melyik változat lenne a jobb? Az előre megszelidített, vagy amit nekem kell?

2023. jún. 28. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!