Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájfajtát ajánlanát...

Melyik papagájfajtát ajánlanátok a leírás alapján?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy papagájt. Igazából bármiről lehet szó, a hullámost, az arát és a nimfát kivéve.

Hozzátenném, hogy nem díszmadárként dolgozna, hanem rendes háziállatként, akivel jókat lehetne "szórakozni", mértékkel.

Nézegettem, melyik papagájfaj lenne megfelelő, de nem tudok választani...

Tudnátok nekem ajánlani?

Legkisebb problémát jelentené, ha nagychelyre lenne szükség a tartásához (ketrec mérete).

A madárka ára, illetve a tartási költsége sem jelentene problémát. Belefér, ha tényleg nagyon kis szerethető fajtáról lenne szó.

Azt sajnos még nem tudom, hogy érdemes lenne-e (ha már eljutottam a madár vásárlásának pontjára) egy pár éves, már megszelidített papagájt vennem, vagy döntsek inkább egy fióka mellett, akit majd én magam kézhez szoktatok? Szerintetek?

Illetve az is fontos tényező lenne (már ha van ilyen), hogy miután kellőképpen magamhoz szoktattam a papagájt, ki tudjak vele menni az udvarra, úgy, hogy ő nem repül el mellőlem. Ez a dolog faj függő, vagy mindegyik fajnál van ilyen egy bizonyos barátsági szint után, vagy egyiknél sem lehetséges ez?

Lenne időm bőven foglalkozni vele, tanítgatni, nevelni.

Ha esetleg lenne ajánlásotok, írnátok hozzá egy-két dolgot, amit érdemes lenne neki venni, vagy hogyan bánjak vele, párban kell tartani vagy egyedül is elvan, hím vagy tojó lenne a jobb választás, az adott papagájfajhoz egy jól bevált tenyésztő, stb .

És utolsóként! Egyáltalán nem jelentene problémát, ha hangos.

Köszönöm szépen előre is!



2023. jún. 28. 16:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy egy évig alaposan nézz, olvass, kérdezz utána a témával foglalkozó weboldalakon, könyvekben, filmekben, szakembereknél és bővítsd a tudásod. Egy év múlva visszatérhetsz a témára, mert most még semmilyen papagáj tartását nem tudom jó lélekkel támogatni.
2023. jún. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten a megszelídítettet is magadhoz kell szoktasd, mert idegen vagy neki.


Ajánlom olvasgass tovább egy kicsit, pl a 100 jó kérdés a papagájokról című könyvet, vagy a David Alderton féle Én és a díszmadaraim kötetet

2023. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!