Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kezdjek vele?

Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Találtam egy énekes rigót.

Szárnya eltörve, megharapdálva. Hazahoztam, kerítettem egy ketrecet, megcsináltam neki a helyét, szereztem neki kukacokat és madáreleséget.


Szüleim nem engedték, hogy orvoshoz vigyük, ennél többet nem akarnak rákölteni… Így is mindennap lecsesznek amiért hazahoztam, pedig én takarítom a helyét és én etetem, itatom.


Egy hete itthon van, nagyon jó az étvágya, de szegény egész nap csak vegetál a ketrecben… :( Sebe szépen gyógyul, de sérült szárnnyal csak van…

Mi lenne a helyes megoldás?

Van rá valamennyi esély, hogy valaha rendbe jön?


2023. aug. 24. 20:56
 1/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Legközelebbi madármentéssel (vagy esetleg állatkertet) foglalkozó szervezetet felkeresni. Egy rosszul összeforrt szárnnyal lehet soha nem fog tudni repülni. Szakszerű segítség kell, talán még helyrehozható s nem marad maradandó sérülése.
2023. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Holnap reggel első dolgod legyen hívni a legközelebbi madármentőket.

Ha szerencséd van, akkor lehet érte is tudnak menni, ha nem, akkor hátha szüleid segítenek bevinni.

Orvosnak feltétlenül látnia kellene.

2023. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hosszúhajú ***** válasza:
100%
orvos nélkül élete végéig ápolgathatod, ez nem megoldás, én annak idején bevittem az állatorvosi egyetemen volt valami ügyelet. - de ez 20 éve volt. de a madármentők valóban szuper ötlet!
2023. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Facebook MADÁRMENTÉS csoportban ossz meg róla fotó és h helyileg hol van. Az ingyenes. Különbb ember leszel, mint a szüleid...

Az idő nagyon fontos, minél régebbi egy sérülés annál kevésbé lehet vele bármit is kezdeni.

2023. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz kell mindenképpen vinni.
2023. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Madármentők.
2023. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Madármentés, azonnal.

Sajnos ha meg van harapdálva, valószínűleg macska a tettes, az pedig lecsökkenti a madár túlélési esélyeit. Nálad garantált a szomorú vég, kérj szaksegítséget!!

2023. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De nem tudok egyedül… Mindenképpen oda kellene vinni hozzájuk, nem jön érte senki, mivel régebben is volt már ilyen, és senki nem tudott segíteni. Akkor viszont másnapra elpusztult a madár… Neten nem tudok mihez kezdeni.

A legközelebbi madármentők 40-60 kmre vannak.

2023. aug. 25. 06:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van fuvarszervezés, megpróbálnak segíteni. Ha meg sem próbálod akkor nincs esély rá valóban. Néztem a csoportban, nincs ott a hirdetésed v nem láttam.
2023. aug. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
állatorvosi egyetem? hívd fel őket!
2023. aug. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!