Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sos! Találtam egy sérült...

Sos! Találtam egy sérült madárfiókát,és mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Macskáim hoztak egy fiókát ma reggel, és én gyorsan elvettem tőlük, úgy hogy még mozgott és szegényke el akart menekülni. Szerintem egy fészekből eshetett ki. Behoztam a papagájom kalitkájába, és persze egyedül hagytam benne,nehogy valamit ártson a papagáj is neki. Kerestem a fészkét de nem találtam,nem tudom mit csináljak. Nem akarom hagyni hogy meghaljon. Csak ül, szundizik és párszor felpillant. Pár tolla kiesett a szárnyából szerintem a macskák miatt. Valaki tudja mit tudnék csinálni vele?

2022. júl. 17. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Nézd meg, van-e rajta sérülés. Óvatosan!

Törés, vérzés, lyuk...

2022. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Hívd fel a Madárvédő Egyesületet, egy Nemzeti Parkot vagy egy Állatkertet, kérdezd meg, hova tudnád leadni. Szakember kezében van a legjobb esélye.
2022. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
ahogy a 2es írja.
2022. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem M.O-n élek. Nincs rajta sérülés. Már megnéztem,és a tollai hiányoznak a szárnyán. Szakemberek meg szerintem nem foglalkoznak egy kis rozsdásfarkú fiókával szóval pls ezeket a "hasznos" ötleteket mellékeljük.
2022. júl. 17. 12:56
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

pedig de, nálunk igenis foglalkoznak vele. vannak madármentők a városban, akik mindenféle madarat, rozsdafarkút is ápolnak nevelnek ha úgy adódik. esetleg egy állatorvossal tudsz konzultálni akkor.

amikor mi egy kis rozsdafarkút találtunk, beszéltünk egy madármentővel, azt mondta hogy tegyük dobozba, tegyünk mellé egy meleg vizes palackot. aztán eljuttattuk hozzá a madarat.

2022. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Belső sérüléssel járhat, ha megfogja a macska. Vidd el egzós állatorvoshoz, vagy keresd fel a helyi állatmentő egyesületeket.


Ha nem megy egyik sem, akkor tedd ki a fiókát oda, ahol találtad, vagy túléli, vagy nem. Megtartani nem tarthatod meg, nem is tudnád, és nem is lenne ajánlott. A macskáidat max bent tartod, míg a fiókát tovább nevelik a szülők és el nem repül onnan. A papagájt meg ne tartsd egyedül, mert állatkínzás és fertőtlenítsd ki nagyon alaposan a kalitkát, mielőtt visszateszed bele a papagájt.

2022. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nálunk nem foglalkoznak egy madárral. Mondtam.
2022. júl. 17. 14:18
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek a ház előtt hagyjam ahova a macska hozta ki? S házba nem fogom tartani a macskát bocsi.
2022. júl. 17. 14:19
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Add vissza a macskának. Őt illeti.
2022. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Hát ha nem akarod elvinni sehova, akkor milyen "hasznos" tanácsra számítasz??? Ha nálad marad, szinte biztosan elpusztul, mert nem értesz hozzá, nem tudod pl. 2 óránként etetni, nincs megfelelő eledeled, nem is tudod, milyen fajta, nem tudod, milyen eledel kellene neki stb.
2022. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!