Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájt miután...

A hullámos papagájt miután szabadon engedtük a lakásban, hogy lehet visszacsalogatni a kalitkába?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, ha magától nem akaródzik neki...

Én azt hallottam, hogy ha odatartod neki a kalitkát, akkor automatikusan bemegy az ajtón. Mi próbáltuk, de nem igazán vált be. Így fogtuk levettük a kalitka alját és mikor leszállt valahová (pl. asztal), akkor felé helyeztük, majd megvártuk hogy felmásszon az állókára.

2010. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jajj :D ez nehéz eset :D elvileg addig nem szabadott volna kiengedni amíg nincs kézhez szoktatva. Hát mi kiengettük ennélkül is,és gondolom te is. Csak annyit tudok mondani,hogy hajkurászd végig a lakáson,aztán ha elfárad akkor elképzelhető,hogy egyszer véletlenül a karodon fog landolni.Én lefelé fordított tenyérrel szoktam felé közelíteni,és akkor 10-ből 7 alkalommal,ötszöri próbálkozásra sikerül betennem a helyére.

Csak annyit tudok mondani,hogy türelem,mert az nagyon kell hozzá :)

2010. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Sehogy. Fogj egy hálót, vagy egy pólót, ha kézzel nem bírod megfogni, és óvatosan tedd a helyére.
2010. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt, de akkor is le kellett vadászni, amúgy vigyázz, mert nekem is kiharapott egy darabot a kezemből...
2010. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ajj istenem XD 1 tükröt tarts először az állathoz,miután összespanolt vele,tedd a tükröt a ketrecajtó másik oldalához így a tükör után fog menni
2010. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi megvétel után 1 hónapig nem engedtük ki, hogy szokja a környezetét és a kalitkát... utána kiengedtük minden nap, csak első 2-3 alkalommal kellett levadászni este, utána megtanulta, hogy ha fáradt, éhes-szomjas, akkor be kell mennie.. már sötétedéskor a kalitkáján ücsörög, aztán lassan bemászik..:)

Ja,és nem egy madárral működött már.

2010. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem engedtem ki egyszer sem, mert nem mertem XD (féltem hogy nem tudom becsalni a kalitkába) Majd meglátjuk, mi lesz.:D Még egyszer köszi!
2010. okt. 18. 17:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Én meg sajnos nem merem kiengedni Csipikét, mert félek hogy valami baja esik kint (pl. szekrény mögé esik, mindennek nekimegy), na meg félek, hogy nem megy majd vissza a helyére. Inkább nem veszem őt ki...ott biztonságban van a helyén.
2010. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én elöszőr a kalitkában szoktattam kézhez, így mostmár ha kiengedem bármikor meg tudom fogni, nem repül el, nem csíp de sokszor magától is visszamegy :)
2010. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nyugodtan engedd ki!Csak ügyelj arra hogy a helyiség ahol tartod és megszokta zárt legyen!Első pár napon ismerkedni fog a kinnti környezetével és nehezen fog vissza találni,akkor kicsit hajtsd a kalitka felé és mond is neki.Fokozatosan hagyd pihenni!Ha rászáll a kalitkára ha nem is megy be ott mindig hagyd békén érezze bíztonságba magát!Egy két nap múlva ha már megismerte a környezetét mindig visszamegy a kalitkára később már be is!Nekem 4 hullámos van.Azokat nem volt egyszerű rászoktatni,mivel fiatalok voltak.Volt hogy egyenként kellett ronggyal megfogni és betenni őket a kalitkába,de mamár megszokták a helyüket és maguktól visszamennek,pedig mindennap kiengedem őket!
2010. okt. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!