Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Baglyok miért szeretnek egyes...

Baglyok miért szeretnek egyes helyekre költözni?

Figyelt kérdés

Családi házas övezetben lakom közvetlen a Duna partján, kb 100 méterre a vízparttól. A köves partoldalban nőttek az évtizedek alatt fák, tavaly nyárra baglyok költöztek rá, hangjuk alapján fülesbaglyok. Az egész környéket belármázzák, sokan panaszkodtak hogy nem tudnak aludni.

Vajon miért költözhettek ide a baglyok? Mi az ami vonzza őket, ahol szeretnek fészket rakni stb?



jan. 18. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó fészkelőhely és táplálékforrás, ennyi. Én örülnék nekik.
jan. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is örülnék nekik, küldd ide őket.
jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Máshol pocok és egér invázió van, ott örülnének ha odaköltözne néhány bagoly.


Valószínűleg a környéketeken találnak elég eleséget, a bagoly jobb szomszéd mint az egér szerintem.

jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bármikor szívesen lecserélném a szomszédaimat baglyokra.
jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lakótelepen lakom, van egy kis park a házak között, azon egy hatalmas fenyőfa.

Pár hete vettem észre, hogy egy erdei fülesbagoly azt választotta pihenőhelyül, én ennek nagyon örültem, remélem marad tavaszig legalább.

Nyáron esténként pedig macskabaglyok szoktak megjelenni, valószínűleg a szomszédos iskolában van a törzshelyük, nekik is örül mindenki a környéken, pedig szinte mindenki nyitott ablaknál alszik.

A rigók hangosabbak hajnalban :)

jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hát nálunk pl pocok, vakond van tele.
jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Engem sem zavarnak, csak a közvetlen szomszédjukat:)
jan. 18. 12:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember már csak ilyen, mindenért panaszkodik, pedig ő tünteti el az állatok természetes élőhelyét folyamatosan.
jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8# pontosan, az autók is zajosok :D
jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
A baglyok szívesen telepednek meg elhagyott varjúfészkekben. Gyanítom, 100x jobb szomszédok, mint korábban a varjak voltak. Egyébként nyugi, ha megritkulnak a rágcsálók, ők is szedik a sátorfájukat.
jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!