Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kereskedésből vásárolt vagy...

Kereskedésből vásárolt vagy tenyésztőtől vett papagájod élt tovább?

Figyelt kérdés

febr. 2. 17:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Fajtától és a madár tartásától (a körülményektől) jobban függ szerintem.
febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Milyen madaraid vannak vagy voltak? Honnan?
febr. 2. 18:00
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Első papagájomat egy kereskedőtől vásároltam a gyerekeimnek. 2 hónapig gubbasztott, majd lepottyant és meghalt. Valami fészekbetegsége volt.


Azóta csak tenyésztőtől vásárolok, fészekből 4 hetesen.

Ez a legjobb kor egy kismadárnál amikor kézhez lehet szoktatni, simogatni és nem alakul ki benne a félelem érzése.

A mostani papagájom idén májusban lesz 10 éves, remek formában van, sokat beszél, hízeleg, szeret repkedni és a végcél mindig a vállam. Együtt főzünk, imádom.


A kereskedőnél egy nagy ketrecben van vagy 20 madár és folyton hajkurásszák őket, amikor valaki vesz egyet, így lesznek félősek.


Véleményem szerint sokkal tovább élnek a tenyésztőtől vásárolt madarak, főleg, ha jó körülmények között élhetnek és sokat foglalkoznak velük.

febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok. Hullámos fiú papagájom van.
febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#2

1-es vagyok, tesómnak volt először tenyésztőtől majd állatboltból papagája, fajtájára nem emlékszek sajnos egyiknek se, régen volt már, de mindegyik hosszúéletű volt viszonylag.

febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Na én is hasonlóan jártam! négy éve vettünk kereskedésből egy hím kanárit, gyönyörüen dalolt , egyet kitelelt a szomszéd szobába következő télen elkezdett sípolni a tüdeje meg taknyos lett egy hét múlva elhullott! Tavaly előtt vettünk egy pár törpepapagájt új kalitkával együtt másik kereskedésben. Tavaly kiteleltek simán a 20 fokos szomszéd szobába kb két hete a tojó szörcsögni kezdett ma meg már az is elhullott a kalitka aljába pedig még hősugárhót is raktam alájuk most! Viszont 2016 ban kaptam egy nimfa tolyót egy munkahelyről mert a nyugdíjas őr gazdája elhunyt kb kukoricaszemnyi narancsfolt volt akkor a fülénél szóval úgy 3 évesre saccoltam minimum! Egy év múlva vettem mellé tenyésztőtől egy fiatal kakast ami fele akkora és ugyanabba a szobába vannak mint a törpepapagájok viszont semmi bajuk! Sosem voltak betegek se pedig semmi extrát nem kapnak ráadásul az őr bácsi madara semmi mást nem eszik meg csak a sajtos stanglit vagy a kenyeret és a vörös kölest egy kis zabbal de azt már csak akkor ha semmi nincs előtte...


Elvileg már nem is élhetne a kora alapján szóval most ezt nem igazán é rtjük a nejemmel!

febr. 2. 18:21
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyázni kell a madarakra, mert nagyon érzékenyek a hömérsékletváltozásra.

Én csak úgy szellőztetek, hogy Gyurikát kiviszem a fürdőszobába addig, nehogy huzatot kapjon.

febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nálunk az a szoba nincs közvetlenül szellőztetve csak a sajátunk, és stabilan 20 - 22 fok van ott mégcsak az ablak közelében sem volt a kalitka hogy esetleg a cúg miatt... A nimfa kakas viszont a tenyésztőnél kint lakott egy fészerben és csak infralámpája volt raáadásul késő ősszel vettük..
febr. 2. 18:36
 9/21 A kérdező kommentje:
Lényegében egy fészer volt tele nimfákkal meg kecskékkel csirkehálóval lekerítve és úgy kapta el az unoka a papit ami a mienk lett ! Volt előttük a öldön etető valami darával meg magokkal az etető felett meg az infralámpa és kb ennyi. Ágak voltak még berakva azokon ültek!
febr. 2. 18:40
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tenyésztőtől lett egy tojó nimfám, a hímet meg egy idős házaspártól mentettem, ő kereskedéses volt eredetileg. A tojóm 11 évesen elpusztult egy idegrendszert érintő bakteriális fertőzésben. A hím még él, ő 14 éves lesz idén.

Nyilván nem csak azon múlik, hogy honnan van, préda állatok, érzékenyek, a rossz tartási körülmények is közrejátszanak, meg igazából bármi, amire nem is számítasz. De azért vannak különbségek. A kereskedéses madarakkal az a gond, hogy javarészt házi szaporításból származnak, sok esetben beltenyészet szüleményei. A legtöbbjük röpképtelen, kis kalitkába vannak zárva a kereskedésben, lappanghat betegség bennük, az eladók sem figyelnek az igényeikre stb. A tenyésztőtől származó madár akár díjakkal, kitűntetésekkel elismert, egészséges tenyészmadarak utódja. A tenyésztős alapból szelíd, ha nem ridegtartásból veszed, nem kell 4 hetesen leválasztani a szelídség miatt, ahogy a #3 írja. Ami még ott böki a szemem, hogy társas állatot nem tartunk egyedül.. Na mindegy, vissza térve a tenyésztőkre, a vérvonal mellett az egészséges állományra is jobban figyelnek nyilván, kotlási, nevelési időben főként fontos például a táplálék, nyomelemek, kálcium utánpótlás stb. A tenyésztőnek ez alapvető. A szomszéd Józsi gyereket meg ez nem érdekli, csak szaporít, "merolyancukik", oszt ha megunja, leadja őket kereskedésbe.

febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!