Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kereskedésből vásárolt vagy...

Kereskedésből vásárolt vagy tenyésztőtől vett papagájod élt tovább?

Figyelt kérdés

febr. 2. 17:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

10# 3-as vagyok. Nekem a tenyésztő mondta, hogy 4 hetesen elvihető a madárka, nem én kértem, már önállóan evett.

Több mint 30 éve tenyészt madarakat és egy csoda volt amikor láttam, hogy milyen körülmények között tartotta őket.

Gyönyörű tisztaság volt, 2 madár volt egy kalitkában és egy testvérpár egyik tagját kaptuk.

Nem is volt vele semmi gond kicsinek se. Kedves kis szelíd madár lett.

febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Kereskedések gyakran vásárolnak magántenyésztőktől kiöregedett állatokat, mivel nem igazán képesek felismerni az állatok életkorát. Ezek az állatok aztán viszonylag korán elhalnak.
febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
#11 Kirepülés után (ami kb 4 hét) még hetek kellenek, mire önálló lesz. Ha meg kézzel nevelte (gondolom így volt), akkor nektek kellett volna tovább tápszerezni, mert még nem önálló. 4 hetes az még pici fiókának számít. Ezért fura.
febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

13# Igen így mondta, hogy kézen nevelt tavaszi (májusi) fiókái vannak. Nem értettem hozzá és nekem nem tünt fel, hogy túl korán hoztam volna el. A sima kölest simán ette.

De jó, hogy írtad, mert én már eldöntöttem, hogy amíg élek nekem lesz hullámos papagájom és a következőnél jobban fogok figyelni.

Most 10 éves, nem tudom meddig él, de biztosan lesz következő is.

Azért nagyon vigyázok rá.

febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos mindkét helyről volt rossz tapasztalat.

Kivétel a kínai törpe fürj volt kereskedésből, ők elég sokáig velünk voltak.

Lassan 20 éve nem veszek csak mentek madarakat, nevelek elárvult fiókát. Sokkal jobb nekem és a keresletet sem növelem az exotikus madarak iránt így.

febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Szerintetek szerezzek társat az egyedülmaradt törpének vagy elég az is hogy a nimfa páros a mellette levő kalitkában van és egymásra látnak. Amúgy eszik rendesen meg hallatta ma a hangját is, gondolom kereste a társát...
febr. 3. 20:13
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hallottad már, hogy a törpe Love bird (szerelem madár) néven is ismert. Ennek az az oka, hogy kifejezetten igényli a fajtársat. Nem kérdés, hogy kell-e mellé társ.
febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
ok akkor beszerzek neki másik hímet! mehet mellé még tojó vagy ha két tojó van vívnak egymással?
febr. 4. 00:12
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár legyen, tehát tojó és hím. Monogámok, kizárólag párosával lehetnek.
febr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Értsd meg, hogy ezek másfajták! Egy párt választanak és azzal élik le az életüket.

Ha hím akkor tojót vegyél mellé és fordítva.

febr. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!