Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet az oka? Nimfa papagáj...

Mi lehet az oka? Nimfa papagájról lenne szó.

Figyelt kérdés

Délelőttönként iszonyatosan kiabál,nem csipog,hanem egy kicsit olyan kétségbeesettnek tűnik Mekem.Úgy igazán torkaszakadtából!Ez 1-2 óráig tart,persze közben keveri dallamokkal is.Ő egy fiú madár és van mellette kislány is.

Még azt kérdezném,hogy fütyülni tanítani kell vagy ez ösztönösen jön Náluk?Egyébként 7 hónapos.


2010. nov. 24. 15:14
 1/4 anonim válasza:
Azért kiabál mert vágyik a gazdi társaságára, a középpontba akar kerülni. és szerintem utánozzák a kinti madarakat vagy kitalálnak valamit azt nem tudom... amúgy nekem is kb. 8 hónapja van egy hím és pár hónapja egy kis csaj és ők a kintieket utánozzák, meg amit a tvben hallottak.. :D lehet tanítani de nagyon nehéz.
2010. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál!:))Én is próbálom kitalálni,hogy mit akar ilyenkor...Mindíg akkor csinálja,amikor felkelünk,amíg ágyban vagyunk nem...Az egyszer biztos,hogy felhívja magára a figyelmet,elég idegesítő...:)))
2010. nov. 25. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennek többféle oka is lehet.


Unalmában is rikácsolhat. Kicsi ketrec, ingerszegény környezet, megunt játékok, nem megfelelő kaja, a párja hívása, a nap felkelése/nyugvása.


Az i sleghet hogy ez még egészséges hangzavar, csak neked sok.

2010. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!Igazából nagyon nagy kalitkában vannak,helyük van bőven,ráadásul rendszeresen kint vannak,reptetem őket!Csak a fiú csinálja és csak reggel!

Most is kiabál,pedig evett ma uborkát,paradicsomot,paprikát,ebben a sorrendben meg nagypapagáj eleséget adok Nekik,abból is csak azt a fajtát,amit szeretnek,mert nem szeretnek mindent.Kifigyeltem!:))De egy darabig csinálja aztán abba is hagyja,a nap hátra lévő részében nyugodtan viselkedik...a kislány meg maga az angyal!:)))

2010. nov. 26. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!